Představ se - Moje oblíbená činnost

15. ledna 2013 v 6:34 | Zdenina |  Popsané listy
Projekt "Představ se!" vytvořila Erný a já ho objevila na blogu Book in Ashes, velmi mě zaujal, tak jsem si řekla, proč o sobě něco málo neprozradit. Tentokrát je téma Moje oblíbená činnost...
Jsem divná osoba se složitou melancholickou náladou a k tomu mám ještě značně rozpolcenou povahu, takže to je nebezpečná kombinace, protože nikdy u mě nevíte, na čem jste. Často mám pocit, že se ve mně skrývá nějaké temné JÁ, a to se občas vydere na povrch. Proto se není čemu divit, že raději vyhledávám zvířecí společnost než lidskou, s kterými jsem se nikdy nedokázala stýkat. Prostě jsem takový ten typický outsider a vyvrhel společnosti, ale svým způsobem mi to je jedno, ostatní ať si trhnou...
Co se týče zájmů, tak jsem dosti nevyzpytatelná, proto mám ráda své mazlíčky, literaturu, kreslení, psaní příběhů, povídek a básní, focení, kaktusaření i vyšívání. Ano, mám toho vcelku dost a neustále se potýkám s nedostatkem času. Potřebovala bych, aby měl den alespoň 30 hodin, protože takhle často zanedbávám spaní i odpočinek a často jsem unavená.1) Mazlíčci: Mám ráda všechny zvířata (kromě hmyzu), které často obdivuji za jejich vlastnosti a povahové rysy. Nejvíc samozřejmě miluju svoje mazlíčky, bez kterých si neumím život vůbec představit, protože mi nějak dodávají sílu. Je to kocour Whitee, fretka Todd a samozřejmě naši hafani Káro a Deny, a nesmím zapomenout na naše venkovní kočičáky (máme dva kocoury, ale na podzim se ve stodole utábořila kočka s třemi koťaty a už u nás zůstala).

2) Literatura: Tohle je v poslední době můj druhý nejsilnější koníček, hned za mazlíčky, kteří si nechávají prvenství. Skládá se ze čtení, psaní recenzí (Literární koutek u fretko-kocoura) a obstarávání knih.
a) čtení je má nejčastější činnost, kterou vykonávám, kde se jen dá - doma, knihovně, autobuse, parku či ve městě. Vždy sebou nosím jednu knihu, protože nikdy nevím, kdy se mi naskytne příležitost. Jen si musím brát větší kabelu, jelikož nevedu čtečky nebo elektronické knihy, ale jen papírové.
Co se týče žánru, tak nejsem vybíravá, proto čtu thrillery, detektivky, červenou knihovnu, historické romány, různé romance i horory.
b) o recenze jsem se začala zajímat až na jaře 2012, kdy jsem je začala tvořit, ale už předtím jsem si na přečtené knihy psala názory. Čtu od dětství a baví mi to, tak proč si neutřídit myšlenky a nesepsat svůj názor? Proto si také vedu knižní blog Literární koutek u fretko-kocoura, který je moje srdcová záležitost. Sice už spolupracuji s některými nakladatelstvími a obchody, od kterých dostávám výtisky k recenzím, přesto čtu mnoho knih jen pro sebe.
c) obstarávání knih miluju stejně jako čtení, takže ráda prolézám knihkupectví, antikvariáty i knihovny. Ale měli by mi tam zakázat vstup, jelikož za knihy utratím tak polovinu peněz co mám (druhou dám za mazlíčky, sama sobě si měsíčně kupuji jen dva časopisy - Pevnost a Psi kusy). Jakmile se ocitnu mezi regály s knihami, tak se přestávám ovládat a musím je všechny obhlídnout. Dokážu tam chodit celé hodiny a hodiny. Knihy jsou pro mě droga!

3) Kreslení: Tato činnost se u mě projevila asi před třemi lety a od té doby stále něco čmárám či patlám. Někomu se sice má tvorba líbí, ale já o sobě říkám, že nic neumím a to co vytvořím jsou hrozné mazanice.

4) Psaní příběhů a povídek: Už od dětství jsem hrozný pisálek a snažím se psát povídky, dokonce jsem měla sen o spisovatelství, ale to navždy zůstane jen přáním.

5) Básnění: Na jaře 2012 se u mě projevilo básnické střevo, které čas od času něco vyvrhne, ale básněmi by se to dalo nazvat jen stěží.

6) Focení: Je to jen záliba, nic vážného, ani pro to nemám cit a ani foťák. Něco občas zvěčním mobilem, ale to je tak všechno.

7) Kaktusaření: Miluju kaktusy, ale nejsem žádný vášnivý sběratel či pěstitel. Mám doma pět kaktusů a ráda si s nimi povídám...říkala jsem, že jsem divná.

8) Vyšívání: V poslední době na to nemám čas, ale tak dva roky zpátky jsem vyšívala (jen křížkový stehem) hodně, většinou jako dárek pro své blízké.

Mezi další příležitostné koníčky by se dalo zařadit: jízda na kole, procházky a ještě něco dalšího.Možná že jsem kreativní snílek, ale jen se nemůžu najít a tápu v temnotě světa. Spoustu věcí nedotáhnu do konce, což mě svým způsobem ještě více ubíjí.

"báseň" Neboštík na vandru

Náhrobní kámen se posouvá,
nebožtík z hrobu vylézá,
červy a plíseň z něho padá,
nešťastně se kolem motá.
.
Vylezl na čerstvý vzduch,
okolo se šíří hnusný puch,
mouchy se do něho pustili,
psi v okolí zavyli.
.
Správce hřbitova zaléval květiny,
když mu na obličej vletěly noviny,
přidušeně je strhl,
na kolena padl.
.
Před ním nebožtík stojí,
z pusy mu červy padají,
navzájem se prohlížejí,
správce o pomoc křičí.
Nohy bere na ramena,
až se mu práší za patama,
.
Nebožtík za ním nechápavě kouká,
čeho se správce vyděsil, mu uniká,
chtěl se jen trochu projít,
kolem projíždí dostavník.
.
Řídí ho kostlivec v hábitu,
nebožtík spěchá do hrobu,
Smrtka ho pozdraví,
do záhrobí spolu uhání.
.
Náhrobní kámen je na svém místě,
mrtvý už zase hnije v hrobě,
hřbitov je místem klidu a míru,
jen nebožtík je občas na vandru.


Více mojí tvorby na mém "tvůrčím" blogu: muj-svet-zdenina.blog.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 E_V_E E_V_E | E-mail | Web | 15. ledna 2013 v 15:37 | Reagovat

Kaktusy mám rada 8) mám doma zbierku, ale takú malú len 8)

2 Bastera Bastera | Web | 15. ledna 2013 v 16:59 | Reagovat

Jo to čtení, recenzování a skupování knih máme asi všichni podobné :) A ta báseň, inspirace Zdechlinou? :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama