Knižní poklady 5

27. ledna 2013 v 18:27 | Zdenina |  Knižní poklady
Zdravím,
po delší době jsem pro vás připravila další Knižní poklady, tentokrát s knihou Průvodce po dějinách české literatury...
Projekt Knižní poklady jsem vytvořila, abych vám mohla poodhalit poklady mé knihovničky. Jsou to knihy, kterých bych se nikdy nevzdala a ráda se do nich začtu i po letech.
Věřím, že v každé knihovně, knihovničce a třeba jen malé poličce s knihami se skrývají poklady, na které je jejich majitel patřičně hrdý. Vlastně ani nezáleží, zda to jsou staré či nové knihy, hlavní je to, jakou mají pro majitele hodnotu a jaký k nim má vztah, i kdyby šlo jen o dávnou vzpomínku.


Ukážu vám Průvodce po dějinách české literatury, jedná se o souhrn všech časových období o české literatuře a tato kniha mi mnohokrát během školních let velmi pomohla. Je to jedna z mála "učebnic", které si v knihovničce ponechám vždycky, protože nikdy nevím, kdy se mi může ještě hodit.

Kniha je z roku 1976 a stála 50 Kčs.
Dnes by stála o pár korun více...
Najdou se zde informace o různých dobách, směrech. Od počátku písma až do roku 1976.
Kniha je rozdělena na kapitoly a jsou zde i velmi zdažilé ilustrace a obrazy, které na stránkách vyniknou a knihu obahacují.
Vzadu u obsahu někdo připisoval nějaké aktualizace z 2. vydání. Podle písma bych to odhadovala buď na mého zesnulého dědu, nebo mámu.
V knize jsem našla kalendářík z roku 1988. Asi ho tam zapomněl nějaký pilný student.
V roce 1988 mi byl rok. Jen tak pro zajímavost.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama