Knižní plán na 1. pololetí roku 2013

2. ledna 2013 v 9:58 | Zdenina
Mám tu ještě jeden projekt, který pořádá Neliss z The Booklandu. Jde o Knižní plán na rok 2013 (doufám, že nevadí počeštěný název), kde si na pololetí určíte 3-5 knih, které byste si chtěli přečíst a následně (nejspíš koncem června či v červenci) zhodnotíte, zda jste uspěli, či nikoliv. Totéž učiníte i v druhém pololetí.
Více o projektu se dozvíte ZDE, nebo po kliknutí na ikonku.


Podobné projekty nemám moc v oblibě, protože se moc dobře znám. I když mám v knihovně hned několik knih, které bych si chtěla přečíst, tak ne a ne se k nim dostat, protože vždycky si najde nějakou výmluvu, proč to nejde. Ale možná mě Knižní plán dokope k tomu, abych si je přečetla, takže do toho jdu uvidím, jak dopadnu.

Nakonec jsem si ze své knihovničky vybrala celkem 7 knih, z čehož tři jsou trilogie, takže je v rozpisu počítám jako jednu. To víte, nebyla bych to, abych tu neměla nějakou zvláštnost....

Půlnoční rekviem - Veronika Černucká
Jedná se o sešitovou knižní detektivku a koupila jsem si jí v listopadu, ale ještě jsem se k ní nedostala, což je ostuda, protože knihy od této talentované autorky čtu velmi rád. Snad se na ní vrhnu během ledna. Už se mi na ní zbíhají sliny...
Jako ochutnávka postačí první odstavec:
Hlava jí třeštila, v ústech měla sucho a třásla se zimou. Ležela na něčem hodně studeném a drkotala zuby. Nejhorší na tom ale bylo, že vůbec netušila, kde je a jak se sem dostala.
(str. 5)


Katyně - Pavel Kohout
Na tuto knihu jsem četla recenzi U Margarety, a když jsem jí následně objevila v jednom antikvariátu, tak jsem neodolala a koupila si jí. Jen mi prozatím leží v knihovně, tak se k ní chci taky někdy dostat. Věřím, že jistě půjde o zajímavý literární zážitek stojící za přečtení.
Hlavní hrdinkou je Líza Tachecí, kterou nevezmou na střední školu, ale její rodiče chtějí, aby měla maturitu a tak jí pošlou k další zkoušce, která je však trochu netradiční - obnáší zabití kapra a slepice, jde totiž o střední popravčí školu, proto se Líza učí popravovat...


Deník ctihodné prostitutky - Chrysa Dimoulidou
O knize jsem slyšela už předčasem a většinou samou chválu, proto jsem na přečtení delší dobu přemýšlela, ale když jsem ji objevila v jednom výprodeji, tak jsem si ji koupila. Jsem na ní opravdu velmi zvědavá, protože určitě půjde o zajímavý příběh.


Tajný agent - Joseph Conrad
Na tuto knihu jsem náhodou narazila ve výprodeji v Popronu a anotace mě velmi zaujala, proto jsem s koupí neváhala. Obálka je taky skvostná, nemůžu od ní odtrhnout oči.
Původně jsem se jen domnívala, že jde o nějaký špionážní historický román, ale až poté, co jsem si přečetla detaily na knize a něco více o autorovi, tak jsem zjistila, že kniha je zaměřená na společnost Anglie 19. století a zároveň je to psychologický román. Proto se na knihu o to více těším, protože jistě půjde o úžasný zážitek.

Dan Young 1-3 (Nebezpečí odjinud, Cesta spásy a V propastech času) - Jaroslav Velinský
Jedná se o povídkovou sci-fi trilogii od dnes už zesnulého spisovatele, kterou jsem si koupila společně s časopisem Pevnost. První dva díly byly někdy na jaře, ale s čtením jsem čekala, až vyjde i třetí (poslední) díl a to se stalo v prosinci.


A na závěr knihy pohromadě:
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama