Čtenářův deník - listopad 2012

21. ledna 2013 v 8:09 | Zdenina |  Čtenářův deník
Opožděně přidávám svůj Čtenářův deník za listopad, nějak vůbec nestíhám... Jedná se o takový deník, který si vedu jako čtenář (pozor neplést si to se Čtenářským deníkem), a kde si zapisuju, jak se mi kniha líbila a případně nějaké zajímavé pasáže.
Během listopadu jsem přečetla 17 knih a 3586 stran.1. listopadu 2012
Ostrov s majákem - Leena Lehtolainen
- Skvělá severská detektivka, kde sice není příliš akce, ale za to je tu napínavá atmosféra, která vás nenechá ani na chvilku vydychnout.
- Vše je popisováno z pohledu vdané ženy, která raději volí práci než výchovu dítěte, o to se stará starostlivý manžel.
Nechci Marii nijak odsuzovat, své dítě miluje, ale stejně tak potřebuje i svou práci, měla by však dávat přednost dítěti. Takhle může na první pohled působit trochu chladně, ale ve skutečnosti je citlivá a má své problémy. Velmi špatně nese sebevraždu kolegy a dává si to za vinu, přestože ví, že nemohla nic udělat.
- dočteno 50 stran
.
2. listopadu
Mrazivé léto - Manuela Martini
- Thriller určený náctiletým dívkám, takže pokud máte rádi temné, napínavé thrillery, tak tahle kniha vás nikterak nenadchne.
- Chápu, že jim je 15 let, ale stejně se občas chovali jako rozmazlení spratci, hlavně Lyřina kamarádka Bea, ta mi doslova pila krev, naštěstí pro příběh nebyla nijak důležitá.
- Je zde ukázán typický vzdorovitý vztah pubertální mládeže k jejich rodičům. Ani jedna strana nerozumí té druhé a div, že se spolu vůbec baví. Ani Lyra nemá s matkou ideální vztah, nerozumí si a hlavně neuznává matčin zdravý způsob života. Chvílemi to vypadá, že jí snad i nenávidí, ale to je běžné chování a tudíž ničím překvapující.
- Asi už stárnu, protože jsem Lyře vůbec nerozuměla a spíš jsem byla na straně rodičů. Už holt nejsem puberťák, i když já jsem toto období nikdy nijak neprožívala, takže mi Lyra a její kamarádi blízcí nebyli.
- přečteno 176 stran
.
3. listopadu
Drasticky děsivý Dexter - Jeff Lindsay
- Skvělý thriller, který nenudí a během čtení si užijete pořádné porce akce, ale i psychologie.
.
"Existuje spousta lidí, co si zaslouží zemřít, Dexi..."
(str. 40)
- přečteno 93 stran
.
4. listopadu
- Dneska jsem nečetla.
.
5. listopadu
Drasticky děsivý Dexter - Jeff Lindsay
- Podle knižní série byl natočen i seriál, který je však pouze inspirován, což je škoda, protože kniha byla dokonalá.
- přečteno 133 stran
.
6. - 8. listopadu
Fiorella a hřbitov upírů - Vlastimil Vondruška
- Historický román pro mládež, nepostrádá napětí ani akci, jen je děj pro náctileté nejspíš trochu složitější.
- Děj je propracovaný a napínavá komplikace na sebe nenechá dlouho čekat. Zpočátku se zdá, že pachatelem je někdo nadpřirozený, ale brzy je čtenáři jasné, že jde o člověka z masa a kostí? Jenže proč se někdo vydává za upíra? Chce snad přivolat svatou inkvizice, která zničí vše, co jim odporuje?
- Vlastně jde o historickou detektivku, kde je vyšetřovatelem Fiorella a její kamarádi, kteří chtějí zjistit pravdu, a proto se vyptávají místních lidí. Ti jsou však nepřístupní a nechtějí se bavit o divných věcech.
- celkem přečteno 310 stran (42, 80 a 188 stran)
.
9. listopadu
Smrtí život začíná - Gabriela Chrastilová
- Upíří romance pro ženy, které ocení prostořekost i nadhled hlavní hrdinky. Je jí přes třicet a s muži zažívá jen patálie. Třeba jde na rande a chlápek jí málem zabije kolíkem, tomu se prostě říká pech.
.
"Tvoje kamarádka je upír," promluví Gabriel bezradně, "stejně jako její přítel, který z ní toho upíra udělal. Oni tomu sami říkají, že jí stvořil, pokud mám být přesný. Ve skutečnosti to znamená, že pil její krev a v okamžiku, kdy umírala na následky krevní ztráty, ji donutil napít se té své. Nechal ji zemřít a změnit se v to, čím je sám. V nesmrtelného, ve stvoření, které se nemění v čase, které je závislé na pití lidské krve."
"Výborně!" zatleskal Alex posměšně. "Lépe bych to sám neřekl."
(str. 157)
- přečteno 232 stran
.
10. listopadu
Kříž - Ken Bruen
- Detektivní thriller, který nadchne všechny příznivce žánru.
.
"Jak to, že nejsi mrtvej?"
Co se na tohle říct? Chtěl jsem odseknout: "Dělal jsem, co jsem moh, fakticky, chtěl jsem umřít. Neměl jsem v plánu přežít, přísahám."
(str. 7)
- přečteno 176 stran
.
11. - 12. listopadu
Motýlí křídla - Veronika Bicker
- Thriller určený náctiletým dívkám, takže pokud máte rádi temné, napínavé thrillery, tak tahle kniha vás nikterak nenadchne.
- I když musím připustit, že Elenina matka to trochu přeháněla a občas byla až hysterická. Chápu, že se o svou dceru bála, hlavně když už jednu ztratila, ale stejně měla Eleně dávat o trošku větší volnost a ne jí neustále kontrolovat.
- Ale vlastně jsem jí chápala. Laura se stýkala se "zkaženou" partou a dělala výtržnosti, jenže pak se údajně opila a zemřela při autonehodě. Nyní se Elena, její jediná zbývající dcera, začala tahat s tou samou partou a po nocích se toulat. Co byste dělali na jejím místě? Nechali byste dceru, ať si děla co chce, nebo ji bránili?
- celkem přečteno 168 stran (58 a 110 stran)
.
13. listopadu
Prostopášný modlitební mlýnek - Arto Paasilinna
- Satirický příběh, který si z vážných věcí, dokáže udělat legraci.
.
Lauri si pomyslel, že závěr jeho života se blíží, že ho čeká osamělá smrt utonutím na otevřeném moři. Vřeštící racky za společníky nepočítal, ti celou situaci jen zhoršovali.
(str. 7-8)
.
Lauri nabral do náruče několik párů dětských gumáčků. Vylil z nich mořskou vodu a do jedné boty zasunul svůj mobil, že v ní postupně začne vysychat a tedy i fungovat. Ostatní gumáky chtěl použít k plašení racků... A skutečně, sotva se rozvřeštěl první racek, dostal do hlavy červeným gumákem, pak už v obtěžování nepokračoval.
(str. 19)
- přečteno 160 stran
.
14. listopadu
Bez víry - Karin Slaughter
- Thriller, při kterém vám bude běhat mráz po zádech a nenechá vás ani na okamžik vydechnout.
- Dnes jsem četla málo, protože jsem večer upravovala povídku Čarodějka s havranem na rameni a do toho mi Toddík neustále okusoval fusekle.
- přečteno 76 stran
.
15. listopadu
Bez víry - Karin Slaughter
Jeffrey najel na dálnici a řekl: "Pověz mi, proč by si naivní jedenadvacetiletá dívka odnesla ze striptýzového baru reklamní zápalky a schovala je do prdýlky svého oblíbeného plyšáka."
(str. 122)
- přečteno 177 stran
.
16. listopadu
Bez víry - Karin Slaughter
"Napadlo mě, že bychom si mohli pořídit dalšího psa," řekl Jeffrey.
Pohlédla na něho úkosem. Bob málem chcípl na infarkt onoho rána, kdy Jeffrey poprvé pustil v koupelně sprchu, aniž se přesvědčil, jestli pes nespí na svém obvyklém místě.
(str. 381)
- přečteno 139 stran
.
Strašidla na Kulíkově - Stanislav Havelka, Petr Chvojka
- Prostě jsem dostala náladu na pohádky a tenhle večerníček zbožňuji, protože se u něho vždy pobavím. Tak proč si ho nepřečíst v knižní podobě?
.
"Jo, má hezké brnění, ale nemá hlavu," suše poznamenal Kokeš.
Pan Krbec ho uklidňoval: "Inu, bezhlavý rytíř, co bys chtěl. Má ji v podpaží."
(str. 18)
- přečteno 80 stran
.
17. listopadu
Dopisy Děda Mráze - J. R. R. Tolkien
- Od tohoto autora jsem v minulosti už četla trilogii Pána prstenu a v říjnu (11.10.) Tuláka Rovera, tak proč si nepřečíst i knihu pro děti?
.
Měli jsme tu hrozné vichřice, horší než u vás, rvaly sněhové mraky na cimprcampr, skučely jako čerti a zasypaly mi dům skoro až po střechu. Zrovna když to bylo nejhorší, Lední medvěd si vzpomněl, že je dusno, a než jsem ho stačil zarazit, otevřel severní okno.
(str. 16)
- přečteno 48 stran
.
18. - 19. listopadu
Demonata 5: Krvavá kreatura - Darren Shan
- Tuto hororovou fantasy sérii není třeba dlouho představovat. Tento díl byl obzvlášť vydařený a závěr mi vyrazil dech. Chci pokračování a hned...
- celkem přečteno 208 stran (51 a 157 stran)
.
20. - 21. listopadu
Zajícův rok - Arto Paasilinna
"Hej, přejeli jsme zajíce," řekl redaktor.
"Zasraný zvíře, ještě že se nerozbilo sklo."
(str. 8)
.
Vatanen se vyřítil z banky na ulici. Upaloval po chodníku a protijdoucí v úžasu hleděli na muže, který prchal z banky, v ruce košík, z něhož vykukovala malá zaječí ouška.
(str. 19)
- přečteno 17 a 75 stran
.
22. listopadu
Zajícův rok - Arto Paasilinna
- Byl to opravdu kuriózní příběh, který měl nahořklý i humorný nádech a vážná témata společnosti dokázal skvěle odlehčit.
- přečteno 60 stran
.
Pasti ze záhrobí - Charlaine Harris
- Detektivka s trochou nadpřirozena, protože hlavní hrdinka dokáže objevit mrtvé.
.
"...Třeba si policajti myslí, že jsem měl Tabithino tělo celou dobu někde schovaný a zakopal jsem ho na hřbitově, abych dokázal, že máš opravdový talent na vycítit mrtvý."
(str. 74)
- přečteno 142 stran
.
23. listopadu
Pasti ze záhrobí - Charlaine Harris
"Škoda, že si nemůžu naložit mozek do horký lázně s voňavou pěnou," dodala jsem. "Moje nervy by teď potřebovaly aromaterapii."
"Stačí, abych si to představil, a už se mi zvedá žaludek," vzdychl Tolliver.
(str. 143)
- přečteno 162 stran
.
24. - 25. listopadu
- Oba dny jsem se ke čtení nedostala, koukala jsem se na televizi a taky po delší době zase něco nakreslila. Jelikož se mi však doma nahromadily výtisky k recenzi, tak se do nich budu muset pustit.
.
26. listopadu
Přistižen - Harlan Coben
- Skvělý thriller, který je až děsivý a výborně se čte, protože se od něho nemůžete vůbec odtrhnout.
.
Jeho úsměv naznačoval, že je připraven vydobýt si ve světě své místo, jasně, vystudovat Princeton, oženit se, rozvést se... a potom?
Stát se pedofilem a zemřít?
(str. 147)
.
Nejděsivější zvuk uslyšíte, když jste sami v temném domě, víte, že v tom domě ani v okruhu deseti kilometrů nemůže být nikdo jiný - a najednou se z patra ozve spláchnutí."
(str. 275)
- přečteno 336 stran
.
27. listopadu
- Dneska se mi na čtení času nedostalo.
.
28. - 28. listopadu
Mráz ze záhrobí - Charlaine Harris
- Detektivka s trochou nadpřirozena, protože hlavní hrdinka dokáže objevit mrtvé.
.
Vstoupila jsem přímo na zeminu a kamení navršené nad mrtvým tělem, sklopila pohled a před očima se mi mihlo hotové peklo. Pak už si nic nepamatuji.
(str. 46)
.
"Rozumím. A částečně s vámi souhlasím. Musel by být blázen, kdyby se teď o něco pokusil. Jenomže chápete, co se vám snažím říct já? On je blázen."
(str. 264)
- přečteno 201 a 111 stran
.
30. listopadu
Hrana rozkoše - Eve Berlinová
- Červená knihovna z dnešní doby, ale dneska se tomu říká "erotický román" a všichni jsou z toho paf. Přitom knih tohoto žánru je nespočet a vycházejí už celá desetiletí.
- Už když jsem tuto knihu brala do ruky, tak jsem věděla, co od ní očekávat a ničím mě nepřekvapila, ale ani nezklamala. Jde prostě o normální červenou knihovnu, kde je romantický příběh doplněn velkou dávkou sexu a zhýralostí. Ona i on si hrají jako kočka s myší, často se škádlí, aby nakonec poznali, že bez sebe nemohou být.
- Trochu mi vadil Alec, který byl typický chlap. Nejdřív se chvástal jaký je tvďák, dominantní borec a že mu podlehne každá žena; a nakonec se "udělá" jen když na Dylan pomyslí, a to několikrát denně. Musím však uznat, že co se týče sexu, tak má rozhodně velkou výdrž.
- Dylan byla trochu nerozhodná, na jednu stranu se podvolit nechtěla, a pak najednou to bylo a ona vzdychala, když jí plácal na zadek a tvrdě šukal. (Omluvte to slovo, ale jinak to nazvat nelze.)
- přečteno 256 stran
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama