Recenze: Sukuba 3: Sny - Richelle Mead

30. listopadu 2012 v 12:00 | Zdenina |  Recenze na knihy
Georginu čekají problémy a její vztah s milovaným spisovatel prodělá významnou změnu. Kdo se jí to vkrádá do snů a o čem se jí zdá?


Děj:
Sukuba Georgina má problémy ve vztahu se spisovatelem Sethem, protože spolu nemohou spát, aniž by neohrozili jeho život. K tomu se ve městě ukáže skřet Niphon, který z ní udělal sukubu, s novou sukubou Tawny. Georgina má za úkol Tawny vyškolit v sukubích praktikách, jenže Tawny je hodně neschopná. Aby toho nebylo málo, tak se Georgina probouzí naprosto vyčerpaná, jako by jí během snů kradl energii. A andělé ve městě tajně hledají bohyni Nyx.
Jak dopadne vztah Georginy a Setha? Překonají krizi, nebo se rozejdou? A proč na sukubu ve spánku někdo útočí? Je Tawny skutečně tak neschopná? A jak s tím vším souvisí skřet Niphon?
.
Můj názor:
Kniha byla více dynamická než předchozí díly, Georgina se sice stále lituje, protože nemůže spát se Sethem. Ten se však vybarví v jiném světle, než jak ho známe. Seth má celibátu dost a chce mít s Georginou sex za každou cenu, i kdyby ho to mělo zabít. Jenže ona to není ochotná podstoupit. Mají ti dva čanci?
.
Děj se pořádně rozhýbal a tohle byl zatím nejlepší díl ze série. Sukubu není dobré štvát, protože vám to může vrátit i s úroky. Georgina obvykle jen lítostivě fňuká nad tím, že jí to se Sethem neklape, i na tím, co se to z ní za ta léta stalo. Ztratila lidskost a je stvůra, která se krmí na lidech. A když zjistí, že se jí zpackal život kvůli Niphonovi, tak se pořádně rozlítí.
"...Můžu tě rozpárat od krku dolů až po břicho. Můžu tě vykuchat a ty budeš křičet a prosit o smrt. Budeš si přát, abys nebyl nesmrtelný. A já to můžu dělat pořád znovu a znovu."
(str. 265) Georgina v sobě našla pořádnou zlost a nenávist vůči skřetu Niphonovi.
.
Tentokrát vztah se Sethem ustupuje do pozadí, protože na sebe nemají čas a téměř se nevídají. Za to problémy okolo sukuby jsou vykresleny dokonale. Dokonce si najde rádce ohledně jejích snů - Erica a Danteho, který jí neustále svádí, ale ona přece chodí se Sethem.
Kdo se to Georgině vkrádá do snů? A co ten stále se opakující sen znamená? Může to být pravda? Nebo to je jen lež od Nyx?
.
Objeví se tu i trocha humoru, protože Georgina odmítá slavit Vánoce a nechce ani stromek. Její kamarád upír Peter je však vánočními svátky úplně posedlí, takže jí stromek pošle, jenže stejný nápad dostanou i ostatní její známí a chudák Georgina bude mít stromkový prales.
.
Jako obvykle dojde i na sex a svádění, ale tentokrát to není v takové míře jako v předchozích dvou dílech. Stejně to však knihu obohacuje a dělá jí to příjemnější oddychovou četbou.
.
Sny do série vnáší nový vítr, ale právě to nemusí každému sednout. Děj ztemňuje a přitvrzuje, postavy procházejí proměnami a dojde i na trochu akce. Přesto se jedná o spíše lehčí a nenáročnou knihu pro mladé dívky nebo ženy.
.
Hodnocení: 8/10
Název: Sny(orig. Succubus Dream, 2008)
Autor: Richelle Mead
Série: Sukuba
Díl: 3
Překlad: Katrin Mekki
Vazba: Měkká
Počet stran: 274
Vydal: Domino, 2012 (1. vydání)
Doporučená cena: 249 Kč
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama