Recenze: Desáté výročí - James Patterson

9. listopadu 2012 v 12:00 | Zdenina |  Recenze na knihy
Napínavá detektivka, kde si hlavní hrdinka položí otázku: Jak někdo může prodat své dítě? To co se mohlo zdát jednoduché se okáže být mnohem komplikovanější.

Děj:
Detektiv Lindsay Boxerová se právě vdala, ale novomanželského štěstí si příliš neužije, protože je přivolána k případu nalezené dívky. Tu našli u silnice, byla celá od krve, těsně po porodu a zdrogovaná. Její dítě zmizelo a Lindsay se svým parťákem Richem ho musí najít co nejdříve. Jenže pak vyjde najevo, že dívka své dítě prodala někomu, kdo ji jen využil a po porodu odhodil v lese. Nebo to bylo úplně jinak?
Jde snad o obchod s dětmi? Dokáže Lindsay zachránit svůj osobní život, protože jí práce úplně pohlcuje a ona na manžela nemá čas? Jak dopadne případ u soudu, který má žalobkyně Yuki?
.
O autorovi:
James Patterson je velmi oblíbený a úspěšný spisovatel detektivního žánru, který má na svém kontě již desítky knih a několik sérií.
.
Můj názor:
Tohle je má první kniha od tohoto autora i z této série, kde hlavní postavami jsou detektiv Lindsay Boxerová a její tři kamarádky - žalobkyně Yuki, doktorka Claire a novinářka Cindy.
.
Kniha se mi nečetla zrovna nejlépe, autorův styl byl sice zajímavý a poutavý, ale příběh obsahující tři dějové linie, kde se postavy proplétají složitostmi, nebyl nejlehčí a docela jsem měla problémy se místy zorientovat.
Hlavním případem bylo nalezení zdrogované dívky a zmizení jejího novorozeněte, další případ se odehrával v soudní síni, kde se Yuki snažila usvědčit žena za vraždu manžela, a pak tu byl ještě šílenec, který uspával a znásilňoval ženy. Do všech tří linií byla zapletena většina postav, kterých tu bylo docela hodně. Proto to chvílemi bylo trochu zmatené a nepřehledné.
Chápu, že pokud někdo čte celou sérii, tak je již zvyklý na autorův styl a hlavní postavy, mě z toho šla hlava kolem a dlouho mi trvalo, než jsem se v příběhu vyznala. Děj byl prostě až příliš obsáhlý a každý z těch tří případů by vydal na jednu knihu. Takhle to na mě dělalo dojem přeplácanosti.
.
Jinak to však špatná detektivka není, je napínavá, obsahuje trochu akce a čtenář se nad obsahem musí trochu zamýšlet. Autor nechává dostatek indicií, aby se vrahy dalo odhalit. Mně se to tedy nepodařilo, ale měla jsem několik typů. Musíte si dávat pozor na několik zavádějících vodítek, které pokaždé odkazovaly na jiného podezřelého.
.
Do děje jsou zapleteny i pocity Lindsay, která případ ztraceného novorozeněte bere dost osobně. Nedokáže pochopit dívku, která byla schopna své dítě prodat, sama se s manželem pokouší o dítě, jenže je stále v práci a nemá dostatek času.
.
Rozdělení děje do několika části mi přišlo zbytečně, čtení to nijak neulehčí, ale kratší kapitolky jsem uvítala. Obálka se mi nijak zvlášť nelíbí, protože je nevýrazná a nic neříkající.
.
Desáté výročí je vcelku dobrá detektivka, nad kterou se musí přemýšlet, aby se lépe vyznalo v propletenci děje. Nepostrádá napětí, akci a závěr odhalí mnoho překvapivého.
Pro citlivost detektiva Lindsay Boxerové knihu nejspíš ocení převážně ženy.
.
Hodnocení: 6/10
Název: Desáté výročí(orig. 10th Anniversary, 2011)
Autor: James Patterson
Série: Ženský vyšetřovací klub
Díl: 10
Překlad: Ondřej Duha
Vazba: Tvrdá s přebalem
Počet stran: 324
Vydal: Alpress - edice Klokan, 2012 (1. vydání)
Doporučená cena: 289 Kč
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama