Knižní poklady 3

7. října 2012 v 8:00 | Zdenina |  Knižní poklady
Věřím, že v každé knihovně, knihovničce a třeba jen malé poličce s knihami se skrývají poklady, na které je jejich majitel patřičně hrdý. Vlastně ani nezáleží, zda to jsou staré či nové knihy, hlavní je to, jakou mají pro majitele hodnotu a jaký k nim má vztah, i kdyby šlo jen o dávnou vzpomínku.
Proto jsem vytvořila projekt Knižní poklady, abych vám mohla poodhalit poklady mé knihovničky. Jsou to knihy, kterých bych se nikdy nevzdala a ráda se do nich začtu i po letech.


Dneska vám ukážu historický román Kladivo na čarodějnice od českého autora Václava Kaplického, který byl inspirován skutečnými událostmi.
Knihu jsem poprvé četla ve škole jako povinnou četbu a ještě předtím jsem viděla filmové zpracování, ze kterého jsem měla docela rozporuplné pocity, na jednu stranu se mi líbil a na to, že to bylo černobílé, tak skvěle zpracováno. Zároveň ve mě z filmu zůstal nějaký strach. Nejde sice o horor, ale přitom ta byly i děsivé prvky, které se skrývaly za vyděšenými lidmi a odporným "inkvizitorem".
Během čtení do povinné četby mě kniha nijak nezaujala, až když jsem ji četla o něco později znovu, z vlastní vůle, tak se mi líbila.
To tak nějak dokazuje teorii, že povinná četba dětem čtení jen znechucuje. :-)
Tuto knihu jsem dostala od jednoho kaaráda k Vánocům asi před čtyři roky.

Kladivo na čarodějnice bylo vydané již mnohokrát, já mám vydání z roku 2007.
Obálka je jednoduchá, ale přitom se mi hrozně líbí. Skvěle vystihuje pocity z knihy - temnotu a smutek.
Kniha má přebal a pod ním je stejně zajímavá obálka.
Na závěr maličký úryvek z první kapitoly.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama