Čtenářův měsíc - září 2/2

3. října 2012 v 16:55 | Zdenina |  Čtenářův deník
Tak tu mám i druhou část měsíce září a mnou přečtené knihy, i to, co mi v nich zaujalo. Opět jsou to různorodé žánry a vidím, jak čtu nepravidelně. Někdy jen pár desítek stránek denně, jindy přečtu celou knihu. :-)
.
Čtenářův měsíc je vlastně obdoba projektu Rok s knihou od Syki, kterého jsem si však všila až nyní a podle mého názoru nemá cenu s ním až teď v půlce roku začínat. Původně jsem chtěla záznamy po celém měsíci, ale nakonec jsem to raději zkrátila na polovinu měsíce, tak snad to nevadí.

16. září
Pravá krev (2): Upíři v Dallasu - Charlaine Harris
- Druhý díl paranormální detektivní romance a příměsí erotiky, humoru a napětí. Tuhle sérii miluju a kdykoliv ji mohu číst znovu. Už jsem jí přečetla nejmíň třikrát a vždy, ji začínám znovu.
- Popravdě víc fandím Ericovi, ale občas chová jako blbec. A Sookie je případ sám po sebe, takže je někdy pošuk.
.
"Tak jo, kdo je tam?" zavolala jsem. "Jestli mě chceš sežrat, tak ať to máme za sebou."
(str. 35) Sookie volá do lesa, kde na ní číhá menáda.
.
"Já věděl, že jednou skončíš pode mnou," řekl.
(str. 195) řekl Eric, když ležel na Sookie a chránil jí před kulkami.
.
"Ležet na mně není zas tak velký blaho," namítla jsem, "aby se někdo kvůli tomu nechal postřelit. Propána! To je praštěný!"
(str. 214) Sookie se dohaduje s Billem, proč jí Eric chránil před kulkami.
- přečteno 264 stran
.
17. - 18. září
Templářské dědictví - Steve Berry
- Skvělý dobrodružný thriller s hledáním pokladu a dávného tajemství. Hodně napětí a akčních scén, doplněné pár fakty z historie a mýtů. Templáři ožívají, a když se objeví na scéně fanatik, tak se děj rozběhne správným směrem.
.
"...Někdo právě dostal vaše dva maníky. Nevím, kdo to byl, ale fandím mu."
(str. 78) řekl Cotton Malone záhadnému Roquefortovi, který se je pokouší zabít.
.
"Henriku, dnes zemřeli dva lidé. Jeden skočil z Okrouhlé věže a cestou dolů si podřezal krk. Toho druhého vyhodili z okna. Tohle už není marketingový trik."
(str. 96) řekl Malone, když se dohadoval s panem Thorvaldsene o templářích a jejich tajemství.
- celkem přečteno 374 stran (88 a 286 stran)
.
19. září
Dneska jsem nějak neměla na čtení čas.
.
20. září
Templářské dědictví - Steve Berry
- Konečně jsem to dočetla, sice jsem to minule utnula v tom nejnapínavějším z knihy, ale včera jsem se ke čtení nedostala a nyní alespoň ví, jak to dopadlo. Ten konec byl trochu podivný, ale rozhodně napínavý.
- přečteno 93 stran
.
.
21. září
Kočka s houslemi - Lydia Adamson
- Klasická detektivka nějak související s kočkami. Vraždy řeší herečka a pečovatelka o kočky, která má občas dost podivný nápady a ty její závěry jsou naprosto "zdrcující".
- Víc Kočičího krimi už nejspíš číst nebudu.
.
"Nepropustili vás před nedávnem z některé psychiatrického ústavu?"
(str. 107) detektiv Ford Donaldson se na tohle zeptal Alice, když mu vysvětlila svůj plán na dopadení vraha.
- přečteno 176 stran
.
22. září
Vidím to, co vrah - Jill Hathaway
- Dost zajímavý psychothriller pro dospívající dívky, který může zaujmout i dospělé čtenáře. Mně se kniha velmi líbila a určitě si jí ještě někdy přečtu.
- přečteno 272 stran
.
23. září
Dneska jsem nečetla nic, protože jsem večer koukala na závěrečnou část Ztracené brány.
.
24. - 25. září
Žulové město - Stuart MacBride
- Drsný a surový thriller, který vás ani na okamžik nenechá nudit se. Je plný akce, napětí a hlavně mrtvých těl a šíleného vraha. Tentokrát to detektivové nebudou mít vůbec jednoduché, protože do případu strkají noc novináři a vždycky něco vyšťourají.
- Skvěle je tu popsáno "davové šílenství". Stačí, aby noviny napsali, že ve městě řádí zvrácený, pedofilní sériový vrah a celé město najednou začne honit všechny pedofily a div, že je nezlynčují.
.
"Víte," řekl mu Insch, "od tý doby, co jste se vrátil do práce, jsme měli dva únosy, našli jsme mrtvou holčičku, mrtvého kluka a vytáhli jsme z přístavu tělo bez kolene. A to všechno během tří dnů. To je aberdeenský rekord." Zalovil v sáčku s želatinovými bonbony a vytáhl cosi podobného amébě. "Pomalu si začnu myslet, že nám nosíte smůlu."
(str. 97) prohlásil inspektor Insch Logenovi.
.
Ježíši, zděsil se Logan, my jsme si mysleli, že ho napadl celý dav. A on to byl jeden člověk!
(str. 300) pomyslel si Logan, když vyslechl násilníka, který stloukl Metaře.
- celkem přečteno 360 stran (191 a 169 stran)
.
26. září
Svět za světem - Mary Poisson King
- Romantické fantasy s dávkou napětí, které mě ale nijak nezaujalo, proto na knihu recenzi psát nebudu. Kniha není špatná, ale přišla mi trochu zdlouhavá, přece jen 500 stran je romanci hodně.
- Přesto se mi ten druhý svět hodně líbil. Upíři, vlkodlaci, víly, čarodějové a další potvory žijící ve "snovém" světě, ka se vstupuje během snů, to je rozhodně zajímavý nápad, ale nijak originální.
- Hlavní postava Claire mi sice byla sympatická, ale zároveň mi nesedlo její myšlení. Všechno brala až moc v pohodě, což na mě nezapůsobilo.
- přečteno 502 stran
.
27. září
Dům na samotě - Michaela Klevisová
- Zajímavá detektivka klasického typu, ale s příměsí thrilleru, v které všichni podezřívali každého, protože vrahem mohl být kdokoliv.
.
"Proč se maluješ do postele?" zeptal se jí jednou a ona k němu obrátila obličej s načerněným obočím. "Přece abych dobře vypadala, kdybych v noci umřela," odpověděla vážně.
(str. 7) Dominik vzpomíná na prababičku, která bydlela ve starém mlýně.
- přečteno 296 stran
.
28. září
Říše temnot: Tajemství upírů - L. J. Smith
- Zdařilá paranormální romance pro náctileté slečny, s velmi lehkým dějem a trochu naivními postavami, ale jako oddychovka to rozhodně ujde. Kniha se mi líbila a přečtu si i další díly.
- Tato autorka mě velmi zklamala už u Upírských deníků, které mi byly až příliš primitivní a nudné. Další dvě série jsem od ní nečetla, a proto jsem také byla zvědavá na Říši temnot, ale ta vypadá vcelku přijatelně. Není nijak originální, ale pobaví a odpočinu si u ní.
.
Je nepříjemné, když je člověk malý, drobný a kudrnatý a vypadá skoro jako skřítek v jedné dětské knížce, a má vysoké, krásné dvojče s vlasy blonďatými jako Viking... Nesvědčí to o jisté úmyslně zlé vůli kosu?
(str. 6) Poppy uvažuje nad svým a bratrovým vzhledem.
.
Miluješ ho, protože zpívá píseň, které můžeš rozumět jen ty.
(str. 182) tohle řekl James.
.
"Každý prý má někde své druhé já, jediné. Taková osoba je pro tebe ideální, je tvůj osud. Problém je, že skoro nikdo své druhé já nenajde, protože žije kdesi daleko. Takže většina lidí si po celý život připadá neúplná."
(str. 182-183) opět řekl James.
- přečteno 240 stran
.
Deník úúúplně obyčejného upíra: Fakt "šílenej" rok - Tim Collins
- První díl se mi hodně líbil, protože se nejednalo o běžnou upíří romanci, ale byl tu důležitější zábava. Druhý díl mě nezklamal a byl ještě více zábavný. Občas jsem se prostě musela řehtat, jako když se Nigel urputně snažil o salto dozadu a někdo zařval, že má zácpu.
- Zábavná knížka, která potěší nejen mládež, ale klidně i dospělé. Ti však knihu musí brát prostě jako oddychovku.
.
Dokonce začala číst všechny ty paranormální milostné romány, z jejichž obálek se zubí lidští modelové s falešnými špičáky. Jako kdyby takové ulízaní hezouni dokázalo chytit nějakou kořist. Určitě by se báli, že si zlomí nehet.
(str. 16) Nigel přemýšlí o Chloe, kterou fascinují upíří a chtěla by se stát jednou z nich.
.
Nechápu, proč Jason vlastně potřebuje telefon. Stejně nemá co inteligentního říct. Budí dojem, že by měl spíš komunikovat pomocí kouřových signálů než textovými zprávami.
(str. 23) Nigel žárlí na nového spolužáka Jasona.
.
Nedivím se, že se taky chce převlíkat s předstihem. Má tak chlupatá záda, že jsem na vteřinku zauvažoval, jestli jsem omylem nezabloudil do neandertálského oddělení muzea pravěku.
(str. 26) Jason je vážně divný týpek a Nigelovi se vůbec nelíbí.
.
Doufám, že jestli si nás všiml nějaký nespavec, tak si náš výjev vyloží jako noční venčení psa. Možná by dotyčnému nespavci bylo divné, proč venčení probíhá ve dvě hodiny ráno, proč ten pes měří na délku skoro tři metry a proč je navlečený do plesových šatů, ale většina lidí je v tuto roční dobu natolik opilá, že by ani nic nepostřehla.
(str. 209-210) Nigel musel během vánočních svátků s vlkodlakem Chloe utéct do bezpečí.
- přečteno 224 stran
.
29. - 30. září
Železný polibek - Patricia Briggs
- Třetí díl zajímavé paranormální romance, která nenudí, dojde v ní na akci i na lásku. Ano, Mercy se konečně rozhodla, kterého z vlků prohlásí za svého "pána".
- Líbí se mi, že nejde o klasickou romanci, protože láska tady ustupuje do pozadí, důležitější je akce a napětí.
.
"Musíš si vybrat," řekl rozhodně. "Adam, Samuel nebo ani jeden. Ale nemůžeš si s nimi takhle zahrávat."
"Podívej, Mercy, nechci se plést do věcí, do kterých i nic není, ale tohle je vážné. Ví, že je to pro tebe těžké, ale když se dva dominantní vlci zajímají o jednu ženu, vždycky to skončí krveprolitím. Neznám žádné jiné vlky, kteří by ti dali tolik prostoru jako oni, ale jednomu z nich brzy dojde trpělivost."
(str. 12) řekl Warren. Mercy se prostě musí rozhodnout.
.
"Páchneš jako kojot," řekl nakonec. "Vypadáš jako kojot. Ale žádný kojot se ještě nikdy nedostal Pod Kopcem k říši Mořského krále. Co jsi?"
(str. 32) řekl neznámý už, kterého Mercy potkala u moře, kde se ocitla během prohledávání koupelny zavražděného fae.
.
"Když nepřestaneš popichovat obludy, Mercy, jednou tě nějaká sežere."
(str. 173) řekl Darryl než se pustil do boje s vodním fae, který pronásledoval Mercy.
- přečteno 256 stran
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Gabriel Dantes Decay Gabriel Dantes Decay | Web | 3. října 2012 v 18:30 | Reagovat

Já osobně bych si asi ze tvého seznamu přečetl jen Svět za Světem. Upíry mám moc rád, ale na čtení upířích knížek musím mít náladu :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama