Čtenářův měsíc - září 1/2

16. září 2012 v 17:36 | Zdenina |  Čtenářův deník
Přidávám další příspěvek do mého projektu Čtenářův měsíc, kde si zapisuji, co jsem kdy přečetla a co se mi na knihách líbilo.
Je to obdoba projektu Rok s knihou od Syki, kterého jsem si však všila až nyní a podle mého názoru nemá cenu s ním až teď v půlce roku začínat. Původně jsem chtěla záznamy po celém měsíci, ale nakonec jsem to raději zkrátila na polovinu měsíce, tak snad to nevadí.


1. - 2. září
Vražda v Shakespearu - Charlaine Harris
- Od této autorky jsem prozatím četla sérii Pravou krev a první díl série Harper Connelly Mysteries, zatím se mi od ní líbilo naprosto vše, tak proč nevyzkoušet i její detektivku, jedinou u nás vydanou?
- V téhle knize se nadpřirozených bytostí či úkazů nedočkáme, jde skutečně jen o klasickou detektivku s napínavým dějem.
- Lily se konečně zúročila hodiny bojových umění - nějaký idiot se jí pokusil přepadnout, ale dopadl velmi špatně. (str. 154)
"Tenhle prevít mě napadl," řekla jsem potěšená, že můj hlas zní klidně.
"Skoro bych myslel, že to bylo naopak, slečno Lily, nebýt toho, že má nasazenou masku a jste na vlastním dvoře."
- celkem přečteno 232 stran (39 a 193 stran)
3. září
Dracula, má láska - Syrie Jamesová
- Kdo by neznal slavného Draculu? Četla jsem ho v několika variantách, ale tohle je něco nového. Draculův příběh z pohledu zamilované ženy Miny Harkerové? Nabízejí se jen dvě možnosti - buď to bude naprostá kravina, nebo úžasný romantický příběh pro ženy.
- přečteno 226 stran
.
4. září
Dracula, má láska - Syrie Jamesová
- Myslela jsem si, že ji dneska dočtu, jenže jsem zvyklá číst převážně večer a oni vypnuli proud. Jelikož potmě číst nebudu, tak jsem se knize nakonec věnovala jen necelou hodinu.
- Během čtení si říkám, že tohle jsem už přece někde četla a vlastně je to pravda. Tahle lovestory totiž nevypráví nový příběh, ale ten klasický o Draculovi, jen na něho můžeme nahlédnout z jiného, něžnějšího pohledu.
- Mína miluje okouzlujícího a vzdělaného pana Wagnera (Draculu, to však zjistí až později), ale nejdříve je zasnoubená a pak i vdaná, takže jejich láska nemá šanci. Ona musí být věrná Jonathanovi, to se přece od ní očekává, ne?
- Tohle prohlásil dr. Seward, když šla Mína navštívit nemocného Renfielda, aby zjistila, co ví o Draculovi, kterého nazývá svým pánem. (str. 234)
"Způsob, jakým se pan Renfield chystá na přijetí návštěvy, je skutečně originální. Právě spolykal hrst much a pavouků, které se nastřádal do zásoby - nepochybně z obavy, že mu je ukradneme."
- Dracula se takto omlouval své lásce Míně, že se před ní zhmotnil z mlhy a ona konečně zjistila, že on je pan Wagner. (str. 249)
"Omlouvám se, Míno, že jste se to musela dozvědět tímto způsobem. Měl jsem v úmyslu sdělit vám to úplně jinak. Ovšem - " Bolestně se zasmál a s trpkostí v hlase dodal: "Právě jsem zjistil, že vy a vaši přátelé - zřejmě na základě nějaké pomýlené představy, že vám chci ublížit - jste se spikli, abyste mě zabili."
- přečteno 67 stran
.
5. září
Dracula, má láska - Syrie Jamesová
- Když jsem knihu začínala číst, vlastně jsem od ní příliš očekávání neměla. Draculu jsem znala coby horor a nedovadla jsem si ho představit jako romantický román pro ženy, ale musím podotknout, že ě kniha velmi překvapila. Muž ji určitě neocení, ale žena toužící po lásce a romantice určitě ano.
- přečteno 185 stran
Padlí andělé 2: Aerie a Zúčtování - Thomas E. Sniegoski
- Konečně jsem se mohla začíst i do tohoto druhého dílu série o Nefilovi Aaronovi, několik měsíců jsem ho totiž měla zarezervovaný v knihovně, ale byla na něho dost velká fronta, ale dočkala jsem se.
- přečteno 201 stran
.
6. září
Padlí andělé 2: Aerie a Zúčtování - Thomas E. Sniegoski
- První díl se mi hodně líbil, tedy hlavně první část, ta druhá byla trochu divná, ale stejně jsem se těšila na pokračování.
- Nedávno jsem se na JOJku opakovali třídílný film Válka anjelov (Fallen), který je natočený podle této knižní série. Nebyl to sice žádný velkofilm a příběh se místy lišil, ale stejně se mi páčil.
- Kniha se i skvěle četla a hlavně rychle, naprosto mě pohltila a užívala jsem si děje. Rozhodně se těším na třetí díl, který má vyjít někdy na podzim.
- přečteno 235 stran
Rudá pyramida - Rick Riordan
- Od tohoto autora jsem prozatím četla jen první díl Percyho Jacksona, tak jsem byla zvědavá i na jeho další sérii.
- Starý Egypt mám ráda a jeho mytologie mě fascinuje už roky, tak si přece nemohu nechat ujít knihu, kde ožívá.
- přečteno 149 stran
.
7. září
Rudá pyramida - Rick Riordan
- Děj je složitější než u Zloděje blesku a občas je vážně přitažený za vlasy. Čtenář nad ním musí přemýšlet, aby jej pochopil. Celé mi přijde dost natahované, až zdlouhavé.
- přečteno 259 stran
Plamen a květ - Kathleen E. Woodiwiss
- Tato autorka rozhodně patří k mým oblíbencům z řad historických červených knihoven, její knihy jsem četla již několikrát a nikdy mě neomrzí.
- přečteno 200 stran
.
8. září
Plamen a květ - Kathleen E. Woodiwiss
- Kniha se mi velmi líbila, hlavně svým procítěným dějem, romantikou i závěrečným napětím.
- Věřím, že Plamen a květ určitě ocení každá přepracovaná žena, která si potřebuje odpočinout. Muži ať se raději drží dál, stejně by se jim nelíbila.
- přečteno 184 stran

9. září
Zrození temnoty - Alexandra Ivy
- Konečně se i podařilo v Levných knihách pořídit i první díl série Strážci temnoty. Ono totiž byl zmatek v pořadí dílů, když je nakladatelství začalo vydávat na přeskáčku.
- Abby právě zabila zombie a upír Dante se jí snaží uklidnit. Podle jejího výroku se mu to nejspíš příliš nedaří. (str. 86)
"Zombie!" Abby se krátce, téměř hystericky zasmála. "Skvělé! Vážně skvělé. Teď už jen potřebujeme pár mumií a vlkodlaka a máme sbírku příšer a oblud kompletní."
- přečteno 360 stran
10. září
Hrobař - Lisa Jackson
- Skvělý psychothriller, který se nebojí popisovat i brutálnější scény, ale hlavně si pohrává s každým, kdo se začte. Přinutí vás přemýšlet o tom, co čtete, a nenechá vás vydychnout.
- Detektiv Morrisettová se rozčiluje nad bestialitou "Hrobaře", který zaživa pohřbívá lidi. (str. 135)
"Zatraceně, kdo to mohl udělat? Jakej zvrácenej masturbant nacpe starou paní do už obsazený rakve," naklonila se blíž a zadívala se na prsty mrtvé ženy, "a nechá ji tam živou? Kurva!"
- přečteno 387 stran

11. - 12. září
Jatka - Lee Child
- Skvělý thriller, kde se představuje bývalý vojenský vyšetřovatel Jack Reacher, který umí být pořádně drsný a zabíjet nepohodlné lidí, hlavně když jsou tak hloupí, aby ho naštvali.
- Sotva Jack Reacher dorazí do zapadlého městečka, tak je zatčen a nyní potichu přemýšlí o své situaci. (str. 10)
Byl jsem zatčen. Ve městě, kde jsem nikdy předtím nebyl. Zjevně pro vraždu. Ale já věděl dvě věci. Zaprvé, nemohli dokázat, že se něco stalo, když se nestalo. A zadruhé, nikoho jsem nezabil.
- Finlay je u vytržení z toho, že Jack Zabil tolik lidí a je v pohodě, ale to je jeho dlouholetým výcvike. (str. 297)
"Prokrista," opakoval. "Vy jste zabil pět lidí. To není jen tak samo sebou, Reachere. Jak se teď cítíte?"
... "Jak se cítíte vy, když odložíte sprej na šváby?"
- celkem přečteno 354 stran (216 a 138 stran)
13. září
Strašidlo Doudlo - Miroslav Krejča
- Z knihovničky na mě vypadla tato knížečka, kterou jsem v dětství milovala, tak proč si ji nepřečíst znovu. Popravdě si ji už příliš nepamatuji, jen to, že Doudlo neumělo strašit. Jen si trochu osvěžím paměť.
- Kniha není jeden ucelený příběh, ale obsahuje deset krátkých příběhů.
- Doudlo, které neumí říkat b, domlouvá sluníčku, aby prodloužilo noc. (str. 15)
"Co je sovám do toho, kdy chodím spát?" ptalo se slunéčko nadurněně.
"Chtějí víc tmy."
"Ahá, chich, chich!" smálo se slunéčko. "Doudlo, ono je ale popleta. Já jsem přece slunéčko sedmitečné."
"Slunéčko nepo sluníčko. Písmenko sem, písmenko tam. Pu, pu, pu jsem na tepe udělalo, domluvilo ti, a když to nejsi ty, tak to tomu druhému vyřiď!"
- přečteno 64 stran
14. září
Oscar Wilde & Vraždy za svitu svíček - Gyles Brandreth
- Zajímavá klasická detektivka, která mi stylem připomíná Sherlocka Holmese, i když tady je hlavní postavou Oscar Wilde. Ten vyšetřuje vraždu přítele a pomalu odhaluje totožnost vraha. Jen je škoda, že je kniha tak trochu natahovaná a chvilkami jsem se nudila.
- přečteno 282 stran
15. září
Percy Jackson: Moře nestvůr - Rick Riordan
- Podruhé se setkáváme s polobohem Percym a zároveň synem Poseidona, boha moře. Opět ho čekají problémy a nelehká rozhodnutí.
- Kyklop Tyson má rád koně všech druhů... (str. 64)
Tyson na Cheiróna pořád ohromeně zíral. Zafňukal, jako by ho chtěl poplácat po boku, ale bál se přiblížit. "Koník?"
Cheirón se odfrkl. "Můj drahý mladý kyklope! Já jsem kentaur."
- přečteno 304 stran

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama