Recenze: Zombie blondýny - Brian James

3. srpna 2012 v 19:41 | Zdenina |  Recenze na knihy
Naivní paranormální romance, která vlastně romancí ani není, pro náctileté dívky...
.
Děj:
Hannah se svým otcem utíkají před minulostí, proto se stále stěhují a nikde nevydrží déle než pár měsíců, a když je problémy dostihnou, tak se znovu sbalí a jedou dál. Vybírají si samá menší městečka, kde nejsou příliš nápadní. Jenže Hannah tato stěhování velmi těžce snáší a raději by se někde usadila natrvalo, protože takhle je ve škole stále nová a musí se pořád představovat, což není zrovna nejsnadnější, protože puberťáci na střední jsou horší než inkvizice.
Nyní se tedy přistěhovali do městečka Maplecrest, kde celé městečko až fanaticky oslavuje roztleskávačky a fotbalový tým, na nichž je něco divného. Všechny roztleskávačky vypadají téměř totožně, blond vlasy, štíhlé tělo, krásný obličej a bledá pokožka. Hannah by si přála patřit k nim a alespoň jednou někam zapadnout, jenže od začátku má velké problémy s Morgan. Jediný její zdejší kamarád Lukas se jí snaží varovat, že všechny tyhle krásky jsou zombie. Hannah tomu samozřejmě nevěří a snaží se dostat k roztleskávačkám...
Jsou roztleskávačky opravdu nemrtví zombie? Nebo je toto děsivé tajemství rozšířené po celém městě? Dokáže se Hannah a Lukas zachránit před děsivým osudem?

.
Můj názor:
Zombie blondýny sice vypadaly podle anotace vcelku zajímavě, ale bohužel se oje očekávání nenaplnilo a já se dvě stran nudila, až posledních čtyřicet stránek děj trochu ožil a bylo tam i napětí a trocha děsu.
.
Kniha není běžnou paranormální romancí, protože Hannah se do žádného kluka nezamiluje. Lukas je jen kamarád a Greg se jí jen líbí, ale nic víc. Takže lásky až za hrob se nedočkáme.
.
Obal sice hlásá, že je to "strhující kombinace ságy Stmívání a Stepfordských paniček", ale o tom nemůže být ani řeč, protože se Stmíváním to nemá nic společného, až na to, že se děj odehrává na střední a se Stepfordskými paničkami knihu spojuje to, že celé dokonalé město ovládá skupina lidí. Jen tu místo robotů máme zombie a nikdo z lidí o tom neví, takže vždy jen někdo zmizí anebo se změní.
Není tady hloubka citů a emocí ze Stmívání, ve kterém toho bylo až příliš. Ani upíři, ani vlkodlaci, jen zombie, což na mě působilo hrozně otravně. Nechápu, proč to někdo srovnává, když to spolu vůbec nesouvisí.
.
Kniha se sice snaží soustředit okolo zmatených myšlenek hlavní hrinky, ale ty jsou až příliš roztěkané, že chvilkami nedávají smysl a nejsou ani nijak strhující.
.
Děj se po celou dobu hrozně vleče, a i když je kniha čtivá, tak se čte pomalu. Až v závěru, posledních čtyřicet stran, se konečně začne něco dít a Hannah utíká přes město před zombíky, a pak je konec. Ten je tedy hodně překvapivý, skutečně bych takový konec nečekala, ale to je tak jediný klad na knize. Vlastně ještě obálka, ta se rozhodně povedla a mně se ta modrooká slečna velmi líbila.
.
Zombie blondýny jsou naivní a podprůměrná paranormální "romance", kterou nejspíš ocení jedině náctileté slečny, ale nikoho staršího asi neoslní.
.
Hodnocení: 4/10
Název: Zombie blondýny (orig. Zombie Blondes, 2008)
Autor: Brian James
Překlad: Ivana Svobodová
Vazba: Pevná
Počet stran: 240
Vydal: CooBoo, 2010 (1. vydání)
Doporučená cena: 249 Kč
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Roxanne Roxanne | Web | 9. srpna 2012 v 16:29 | Reagovat

knížku jsem četla asi před rokem.. A mě se docela líbila.. Byla na mě trošku moc málo strašidelná na to, že to má být horor ale jinak docela ujde :D

2 Effy Effy | E-mail | 30. října 2012 v 8:28 | Reagovat

Tak k téhle knížce jsme se dostala úplně náhodou.Viděla jsme ji v knihovně a zalíbila se mi obálka,tak jsem si ji hned půjčila.Byla zajímavá,dokonce jsem si u ní i trochu pobrečela.Nemám ráda,když v knihách někdo umírá i když je to pro dobrou věc.Nicméně opravdu bylo v knize hodně "omáčky" a nějáké pořádné akce moc ne.Závěr mě celkem dožral,protože nemám ráda otevřené nebo nejasné konce.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama