Recenze: Dvě zrcadla - Karolina Limrová

10. srpna 2012 v 18:47 | Zdenina |  Recenze na knihy
Romance o dvou zrcadlech a dvou ztracených srdcích, které dohromady svede náhoda...nebo snad osud? Ale má láska mezi upírem a člověkem nějakou naději?

Děj:
Joshua hledal klid a místo, kde by se na čas usadil, proto si koupil staré sídlo u Longville. Jenže na zaprášené půdě objevil záhadné zrcadlo, které je napojené na jiné a to visí u Kate. Oba se mohou střídavě pozorovat - ona ve dne a on v noci. Ani netuší jak, ale oba tou druhému naprosto propadli a začnou po sobě pátrat.
Je možné, aby se Kate s Joshem setkala osobně? Má jejich láska naději? Joshua totiž skrývá děsivé tajemství - je upír. Proč Danny od počátku usiluje o Joshův život? A co jsou zrcadla zač?
.
O autorce a knize:
Karolina Limrová pracovala v Českém rozhlasu a psala fantasy povídky plné lásky, romantiky, napětí i humoru.
Dvě zrcadla jsou její prvotinou a musím uznat, že se kniha velmi povedla. Někdo ji přirovnává k "vykradačce" Stmívání, ale podle mě jde o zajímavý děj upíří romance. Je tu sice pár drobností podobných zmíněnému Stmívání, ale jinak jde o originálně zábavnou zápletku plnou romantiky, citů a napětí.
.
Postavy:
Kate je dospělá žena, žije sama v bytě a hodně pracuje. Máma jí stále dohazuje Dannyho, ale Kate ho bere jen jako dobrého kamaráda. Jednou si ve starožitnostech koupí staré zrcadlo a v něm uvidí Joshuu. Nemůže od něho odtrhnout oči a zamiluje se, proto se ho také vydá hledat.
.
Joshua je upír, kterým se stal roku 1789 a od té doby se živí lidskou krví, jenže mu něco schází. Josh se stále snaží zůstat člověkem, který už však není. Až po té, co na půdě v zrcadle spatří Kate, tak s žízní a svým vnitřním "drakem" začne bojovat. Pro Kate je ochoten udělat cokoliv a bez ní pro něho už život nemá smysl.
.
Danny je velmi dobrý přítel Kate, problém je v tom, že se do ní zamiloval a snaží se jí sbalit, ona o něho však nemá zájem, je pro ni jen kamarád. Danny však skrývá tajemství, které v budoucím životě Kate bude dělat pořádné problémy. On je totiž lovec upírů a vůbec se mu nezamlouvá, že by Kate měla chodit s upírem.
.
Sandra je upír a dlouho žila s Joshem, ale ten se jednou odstěhoval a ona ho nechce nechat jít. Nedokáže pochopit, proč Josh tak moc lpí na lidství a už vůbec nebere, že by mohl milovat člověka.
.
Můj názor:
Když jsem se do knihy pouštěla, očekávala jsem jen další upíří romanci pro náctileté, ale už po pár stránkách na ě čekalo velmi milé překvapení. Řádky jsou hrozně procítěné, ale kniha na ě působila dospěle, asi je to věkem postav. Nejde totiž o žádné puberťáky ze střední, ale o dospělé lidi, kteří se chovají občas nerozumě, ale jinak jsou dostatečně vyspělí, aby působili opravdově.
.
Děj je jednoduchý a čtivý, čtenáře si prostě musí získat, a ten se od stránek nemůže odtrhnout, dokud příběh nedočte. Ze všeho je zde cítit láska a city, a to k romancím patří. Sice jsem už četla pár lepších romancí, ale Dvě zrcadla jsou jednou z nejlepších upířích příběhů plné lásky až za hrob.
.
Přestože jde o první díl a pomalu se seznamujeme s postavami, které jsou velmi přesvědčivě propracované, tak tu je nejen cit, ale i napětí a trocha nebezpečí, i když i to se dalo předvídat. Za to závěr jsem nečekala a velmi mě překvapil. Jsem zvědavá, jak bude příběh pokračovat.
.
Zajímavé je na knížce také to, že děj je vyprávěn z pohledu Kate i Joshe, takže některé scény zažijeme dvakrát, ale pokaždé jinýma očima, což mě velice zaujalo.
.
Kniha Dvě zrcadla je velmi povedená upíří romance plná pocitů, ale i humoru a napětí, takže jako odpočinková četba pro ženy je naprosto ideální.
.
Hodnocení: 8/10
Název: Dvě zrcadla
Autor:Karolina Limrová
Vazba: pevná vazba s přebalem
Počet stran: 280
Vydal: Host, 2011 (1. vydání)
Doporučená cena: 269 Kč
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama