Recenze: Jak začíná láska - Meg Cabot

17. července 2012 v 9:07 | Zdenina |  Recenze na knihy
Další kniha od Meg Cabot určená pro dospívající dívky.
.
Děj:
Melissa je novinářka a sloupařka, její kamarádka Nadine se vdává a sousedka je přepadena. Kdo se však postará o její německou dogu a dvě kočky? Sousedčin synovec je slavný fotograf Max, který momentálně nechce opustit krásnou modelku a tak za sebe pošle Johna, kamaráda ze školy. John tedy přijímá, že se bude za něho vydávat a postará se o zvířata. Jenže komplikace nastanou, když se John a Melissa do sebe zamilují. Ona netuší, že to není Max. Jak tuhle složitou situaci vyřešit? Má láska postavená na lži šanci?

.
O autorce:
Spisovatelku Meg Cabot nejspíš nemusím příliš představovat, hlavně náctileté dívky ji jistě znají velmi dobře. Já osobně jsem od ní četla jen dva díly série Princezniny deníky a Nenasytnou, takže s ní nemám moc velké zkušenosti. Princezniny deníky mi přišli až příliš dětinské, ale Nenasytná se mi velmi líbila.
.
Můj názor:
Kniha je zvláštní tím, že je psaná formou emailů. Sice můžeme sledovat děj snad ze všech pohledů jednotlivých postav, ale zároveň tu není přiděleno příliš místa pro hlubší charakteristiku postav, takže jsem se nedokázala s žádnou sžít.
Tato forma vyprávění nemusí sednout každému a mně vůbec nevyhovovala. Nevím, ale nedokázala jsem vstoupit do příběhu a prožívat ho, bylo to takové chladné.
.
Příběh není zrovna originální, s podobným dějem se v románech pro ženy setkávám velmi často, takže mě ničím nepřekvapil. Přesto je děj zajímavý a dobře pochopitelný, přestože je podáván jen formou emailů.
.
Co se týče obálky, tak pro dívčí román se rozhodně hodí, já však dávám raději přednost propracovanějším motivům, než je tenhle jednoduchý.
.
Celkově kniha rozhodně není špatná, dospívající dívky z ní budou jistě nadšeny a dospělé ženy si ji mohou přečíst jako lehkou odpočinkovou četbu.
.
Hodnocení: 6/10
Název: Jak začíná láska (orig. The Boy Next Door, 2002)
Autor: Meg Cabot
Série: Chlapec
Díl: 1
Překlad: Tamara Vosecká
Vazba: Pevná
Počet stran: 336
Vydal: BB/art, 2012 (1. vydání)
Doporučená cena: 249 Kč
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Melissa Melissa | 17. listopadu 2012 v 14:40 | Reagovat

Tahle knížka je super, skvěle jsem se u ní pobavila, vůbec mi nevadilo že je to psané jakoby emaily což jsem se kolikrát dočetla že to někomu vadí že je to nepřehledné. Prostě super, luxus. Úžasná knížka, prostě Meg mě nikdy nezklame.

2 DominikaCouf DominikaCouf | 21. listopadu 2012 v 19:56 | Reagovat

knížku u nás v knihovně pokaždé úmyslně obcházím  nevím, i přesto, že je na ní Megiino jméno, je to tou příšernou obálkou  na druhou stranu, pokud číst něco oddechového, proč ne tohle. celou knihu v mailech jsem ještě nečetla a prvky dopisů či vzkazů se mi v knížkách moc líbí :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama