Půlminutové horory - Susah Rich

28. července 2012 v 9:00 | Zdenina |  Pohádkový měšec
Tentokrát jsem sáhla po souboru 72 krátkých hororových povídek pro děti od 10 let, ale myslím si, že kniha má co nabídnout i dospělejším čtenářům.
Na knize je zvláštní také to, že neobsahuje pouze povídky, někdy jen několika řádkové, ale také básně či grafické komiksy.
.
Můj názor:
Na knihu se recenze píše docela špatně, protože obsahuje právě tolik rozdílných a hlavně kraťoučkých příběhů, že o nějakém ději nemůže být řeč. Většina povídek je jen na pár řádek či odstavců, ta nejdelší je tři a půl strany.

Sice by se mohlo zdát, že jsou až příliš krátké, že prostě nemůžou mít děj, ale to je velká chyba prvního zdání. Povídk si totiž pohrávají s nevyřčený a čtenářů dost často běhá mráz po zádech z toho, co si musí představit.
.
V knize si vybere každý čtenář, protože tu najde velmi různorodou směsici povídek, komiksů i básní od spousty nadaných, dnes již hodně známých autorů. Některé příběhy jsou spíše úsměvné, například s létajícími kníry, ale jiné působí velmi děsivě až hororově.
.
Půlminutové horory jsou učené dětem od 10 let a ty je určitě dokážou náležitě ocenit, za to dospělejším čtenářů kniha už nemá příliš co nabídnout, i když někomu se to může líbit.
.
Hodnocení: 7/10
Název: Půlminutové horory(orig. Half-inute Horrors, 2009)
Editor: Susah Rich
Překlad: Lucie Křesťanová
Vazba: Pevná
Počet stran: 152
Vydal: Mladá fronta, 2012 (1. vydání)
Doporučená cena: 199 Kč
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama