Knihy, které mě zaujaly 3

29. července 2012 v 20:46 | Zdenina |  Knihy, které mě zaujaly
Zdravím,
potřetí vám přináším můj seznam knih, které mě momentálně zaujaly. Stvořila jsem si totiž svůj vlastní knižní projekt pod názvem "Knihy, které mě zaujaly" a jde jen o to, že jednou týdně zveřejním článek s knihami, které mě zaujaly. Buď nyní, nebo již v minulosti.
Vůbec nemusí jít o novinky na knižním trhu, spíš prostě půjde o knihy, které jsem objevila, jak na internetu, nebo třeba v knihovně, něčím mě zaujaly a já si je přečetla, nebo teprve přečtu.


Tajemství sedmi ještěrek - Veronika Černucká
Nedávno jsem od této mladé a nadané autorky detektivek četla soubor povídek Noc, kdy jsem měla zemřít, který byl její prvotinou. Nyní jsem vzala do ruky plnohodnotnou detektivku, kterou jsem si zamilovala a rozhodně se k ní hodlám vracet.
S "paní Veronikou" jsem se setkala na Bookfanu a stala jsem se jejím fanouškem, protože i její knih vždy velmi zaujmou a ráda si je přečtu.
Tara stojí ve své kariéře soukromého detektiva před prvním případem a hned jde o několikanásobnou vraždu.
Dům U Sedmi ještěrek patří staré paní Florianové, jež v něm vládne železnou rukou. V domě žijí její krásné a slavné vnučky s rodinami. K hrůze všech náhle začnou obyvatelé jeden po druhém umírat. Dokonce i policie chápe, že vrahem musí být někdo z domu. Jenomže kdo? A proč si vybírá zrovna ty bezproblémové obyvatele, když je tu několik jedinců, kteří ostatním neskutečně pijí krev? Taře hází klacky pod nohy nejen podezřelí, ale i policie - zejména pak inspektor Myška, se kterým má Tara několik let nevyřízené účty...
nak. MOBA, 2012
Zdroj anotace: opsáno z knihy
.
Bratrstvo krve: Fakt hustej nářez - František Kotleta
obálkaNeuvěřitelné se stalo skutečností a nedávno vyšlo pokračování knihy Hustej nářez, která byla velmi brutální, a když jsem v recenzi psala, že "nám autor doslova neservíroval jejich střeva na podnose", tak jsem rozhodně touhle větou vystihla celou knihu.
Po přečtení prvního dílu jsem byla v šoku a na další pokračování ani neměla žaludek, holt ne každému tahle kniha sedla, ale teď z odstupem času si pohrává s myšlenkou na Fakt hustej nářez.
V první knize to mimozemšťanům ještě prošlo, teď se ale zbytky zdecimovaného upírstva vydaly do posledního boje. A že tenhle boj začíná ve čtvrti plné bojechtivých transvestitů, není nakonec na škodu.
Jenže žlutí okupanti mají dost síly vzdorovat, a jestli po něčem touží, tak je to vrátit upíry už navždy do mýtů a legend. Ve hře je ale ještě jeden hráč - někdo podivný a nebezpečný, který za sebou zanechává radioaktivní stopu...
Pokud má být lidstvo znovu svobodné, nezbývá než odpálit pár bomb a najít spojence, kteří mohou být mnohem nebezpečnější než ti nejhorší nepřátelé.
František Kotleta se vrací a je ještě hustější, akčnější a zábavnější.
nak. Epocha, 2012
Zdroj obrázku a anotace: http://www.daemon.cz/kniha/17724/bratrstvo-krve-fakt-hustej-narez
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama