Recenze: Massagre - Darren Shan

6. června 2012 v 15:18 | Zdenina |  Recenze na knihy
Od Dervishova návratu z Demonaty uběhly čtyři měsíce a spolu s Grubbsem se vzpamatovávají z blízkého setkání s Lordem Lítostí. Jenže ze strýce Dervishe jde občas pořádně strach, mívá noční můry s halucinacemi a několikrát ve stánku Grubbse napadl.
Jedno je však jisté, Lord Lítost se nikdy nevzdá!
Děj:
Dervishe kontaktuje režisérka hororů, aby jí pomohl ztvárnit démony do jejího nového filmu. On přijímá, aby filmaři náhodou během natáčení něco nevyvolali. Samozřejmě s ním do natáčecího městečka Massagre jede i Grubbs a Billi-I, aby si odpočinuli.
Grubbs je šokován autenticitou démonů a nevěří, že jde jen o masky. Jenže když začne tvrdit, že jsou démoni skuteční, tak mu nikdo nevěří, dokonce ani Dervish a Billi-I.

Proto tedy začne pátrat po pravdě na vlastní pěst a málem ho zabije skutečný démon. Grubbs však v sobě najde obrovskou magickou moc, která může pocházet jedině z Demonaty. Nakonec tedy dokáže, že ve městě je Lord Lítost snažíc se pomstít a hladová banda démonů toužící po čerstvém lidském mase.
Dokáže Grubbs i se svými blízkými přežít? Zachrání filmaře a herce před ohyzdnými démonami? Nebo snad Lord Lítost zvítězí a dočká se své pomsty?
.
O knize:
Massagre opět přináší stejné hrdiny jako Demonata - Grubbse a Dervishe a s nimi i pokračování jejich příběhu.
Na scéně se objeví Prae Athimová a představí nám Beránky, organizaci vědců zabívajících se lykantropií a s tím související prokletí rodu Gradyů. Sice jsou na straně dobra, ale jejich praktiky jsou občas dosti brutální až šílené.
Také se dozvíme něco o Učednících, ke kterým Dervish již dlouhá léta patří. Vede je čaroděj Beranabus a bojují s démony, nebo se jim alespoň snaží zabránit vstupovat do lidského světa. Jenže jejich počet není nijak vysoký, takže nemají přílišnou úspěšnost.
.
Můj názor:
Po slabší dvojce (Démon a zloděj) je série opět na vrcholu a Massagre se i líbí dokonce ještě o trošku více než Demonata. Asi jsem si už zvykla na brutální scény plné krve a zabíjení, kterých je v této sérii plno.
.
Příběh je sice dost přitažený za vlasy a je jak z nějakého béčkového hororu (ve městě jsou lidé a požírají je démoni), ale za to děsivost má grády a napětí je úžasné.
Brutální scény, kdy démoni trhají a žerou bezbranné herce a filmaře, jsou naprosto úchvatné, ale také realistické. Vnitřnosti létají kolem a krev nevinných se ani nestačuje vsakovat do země.
Jenže i Grubbs v sobě objevuje nečekanou magickou moc a likviduje démony jak po másle. Dervish se nestačí divit, co jeho synovec dokáže.
.
Děj je zajímavě propracovaný (stejně jako v minulých dílech) a společně s postavami přicházíme záhadě na kloub, jenže ono to má velký háček. Když už se domníváte, že je vše vyřešeno, tak se nečekaně objeví další, ještě větší problémy.
.
Lord Lítost v tomto díle dostal mnohem více prostoru, takže se mohl ukázat v celé své odpornosti jak vzhledové, tak povahové. Dokonce má i svůj monolog ve filmu, škoda jen, že ho v té době nikdo nebere vážně, dost lidí by mohlo přežít, ale to by přišel o zábavu.
Já tuhle postavu začínám naprosto milovat. Jeho suverénní a hrdé vystupování, nenávist vůči všem a přitom i on á své oblíbené fámuly, kteří jsou jeho miláčkové. Prostě velmi zajímavá postava.
.
Vím, že se opakuji, ale stejně jako minulé díly bych knihu doporučila spíše starší mládeži, která má ráda hororové fantasy a nemá příliš slabý žaludek.
.
Hodnocení: mládež 10/10, dospělí 8/10
Název:Massagre (orig. Slawter, 2006)
Autor: Darren Shan
Série: Demonata
Díl: 3
Překlad: Richard Podaný
Vazba: Pevná
Počet stran: 224
Vydal: CooBoo, 2011
Doporučená cena: 249 Kč
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Dissertation Samples Dissertation Samples | E-mail | Web | 7. června 2012 v 8:10 | Reagovat

In such an exceedingly advanced era, the online presence appears to be compulsory fro everyone.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama