Knihy, které mě zaujaly 2

24. června 2012 v 17:48 | Zdenina |  Knihy, které mě zaujaly
Zdravím,
již podruhé vám přináším takový můj seznam knih, které mě zaujaly. Stvořila jsem si totiž zvůj vlastní knižní projekt pod názvem "Knihy, které mě zaujaly" a jde jen o to, že jednou týdně zveřejním článek s knihami, které mě zaujaly. Buď nyní, nebo již v minulosti.
Vůbec nemusí jít o novinky na knižním trhu, spíš prostě půjde o knihy, které jsem objevila, jak na internetu, nebo třeba v knihovně, něčím mě zaujaly a já si je přečetla, nebo teprve přečtu.


Šepoty ze záhrobí - Charlaine Harris
Jedná se o první díl série Harper Connelly Mysteries, který jsem vyhrála na konci května u bloggerky Syki, za což jsem velmi ráda. Stejně bych si jí ale pořídila, protože od této autorky zbožňuji upíří sérii Pravá krev.
Rozhodně však nečekejte další paranormální romanci, tady je nadpřirozeno odsunuto na druhou kolej a v popředí je detektivní um hlavní hrdinky.
Harper Connelly bývala docela obyčejná dívka. V patnácti letech však po náhlém zásahu bleskem během bouřky získala nevšední schopnost - dokáže objevovat mrtvé a rozpoznat, jak vypadaly poslední chvíli jejich života.
Její nečekaně nabytý "dar" ji zaved do malého městečka v Arkansasu, kde se v doprovodu nevlastního bratra Tollivera snaží odhalit okolnosti úmrtí jednoho místního děvčete...
nak. Baronet, 2012
.
Noc, kdy jsem měla zemřít - Veronika Černucká
O knize jsem se dozvěděla díky sociální síti Bookfan, kde čtenáři diskutují o přečtených knihách a píší k nim své názory nebo recenze. Sestavují si takovou svojí knihovnu z knížek, které četli či chtějí číst. S "paní Veronikou" jsme tam už párkrát prohodily několik slov a tak jsem se rozhodla jí trochu podpořit a přečíst si její knihy. Prozatím je mám jen z knihovny, ale velmi mě zaujaly a proto si je rozhodně koupím.
Tato kniha je vlastně takový soubor devatenácti detektivních povídek, vyšla v edici Původní česká detektivka jako 135. svazek.
V souboru devatenácti klasických detektivek řeší hlavní hrdina neobvyklé případy: Proč žena probuzená z kómatu vzpomíná na mrtvé? Kdo vraždil pro peníze, když všichni dědicové zemřeli? Co udělá žena neprávem odsouzená za vraždu manžela? Proč v trojúhelníku žena a dva muži umírá ona? Kdo se snaží zlikvidovat nevhodného ženicha? Zabrání sebevraždou něčemu mnohem horšímu? Co když je alibi až příliš dokonalé? Čeho všeho je schopná milující žena? Kvůli jakým tajemstvím lidé umírají? Jak dlouho potrvá, než pomstí vraždu svých synů? Rozuzlení jsou doslova šokující...
nak. MOBA, 2010
Zdroj anotací - opsáno z knih
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama