Knihy, které mě zaujaly 1

17. června 2012 v 19:17 | Zdenina |  Knihy, které mě zaujaly
Zdravím své čtenáře,
rozhodla jsem se vytvořit si takový projekt, jestli se to tak dá nazvat. Nese název "Knihy, které mě zaujaly" a jde jen o to, že nejspíš jednou týdně (možná za dva týdny) zveřejním článek s knihami, které mě momentálně zaujaly.
Vůbec nemusí jít o novinky na knižním trhu, spíš prostě půjde o knihy, které jsem v tom týdnu objevila, jak na internetu, nebo třeba v knihovně, něčím mě zaujaly a já si je chci přečíst. Ale na rovinu neříkám, že je přečtu hned, ale časem se na ně chystám, tak to bude takový můj seznam knih, které bych si ráda přečetla.
Ale abych tady pořád jen nemlela blbosti, tak se hned pustím do prvního zápisu projektu "Knihy, které mě zaujaly".


Čtyři stěny - Alžběta Bublanová
Čtyři stěnyO knize jsem se dozvěděla z některého předcházejícího dílu magazínu Knižní svět, vysílaný na České televizi.
Jedná se o soubor povídek, za který začínající autorka obdržela od Akademie literatury české Cenu K. H. Máchy. V povídkách převládají obyčejné osudy lidí ve všedních situacích, které odhalují bezvýchodnost, úzkost z budoucnosti.
nak. Dauphin, 2012
.
Garpíškoviny aneb Bibi a čtyři kočky - Barbara Nesvadbová
Garpíškoviny aneb Bibi a čtyři kočkyNa knihu jsem narazila v rozhovoru pro časopis...........
Oblíbená a úspěšná autorka knih pro dospělé se tentokrát rozhodla, snad proto, že je sama maminkou šestileté holčičky, napsat knížku i pro děti. A tak vznikly naprosto originální pohádky, které si jistě rády přečtou nejen děti, ale s nimi také jejich rodiče a prarodiče. Pohádky jsou bohatě ilustrované Petrou Vykoukalovou.
nak. Brána, 2010
.
Zaříkávač koní - Nicholas Evans
Zaříkávač koníPředčasem jsem shlédla film Zaříkávač koní, který patří k mým oblíbeným, a až nyní jsem se dozvěděla, že je natočen podle knižní předlohy.
Pod modrým nebem Montany se setkávají hrdinové příběhu zraněného koně, zmrzačené dívky, ctižádostivé matky a "zaříkávače koní", člověka, který dokáže léčit divoké, neovladatelné koně. Grace je jediné dítě Annie Gravesové, šéfredaktorky prestižního newyorského časopisu, a jejího manžela, právníka Roberta. V okamžiku, kdy si dívka jednoho zimního rána vyjede na svém koni Tulákovi a srazí ji čtyřicetitunový nákladní vůz, se však životy všech členů rodiny obrátí vzhůru nohama.
nak. Ikar, 2011 (více vydání)
.
Blanche na útěku - Barbara Neely
Blanche na útěkuObjevila jsem jí někde na internetu a nyní o ní mluvili i v magazínu Knižní svět vysílaný na České televizi.
V detektivní novele Blanche na útěku, jejíž děj se odehrává v Severní Karolíně, se objevuje nový typ "detektiva" - chudá černošská žena s paradoxním jménem Blanche Whiteová, nadaná svéráznou filozofií, bystrým rozumem a jadrným jazykem, která se sama skrývá před policií. Utíká před vězením, do něhož byla odsouzena za banální přestupek - vystavení nekrytého šeku...
Novela Blanche na útěku vynesla autorce hned tři prestižní literární ceny - Agatha Award, Anthony Award a Macavity Award - a její čtenářský úspěch způsobil, že našla své pokračování v sérii dalších detektivek se sympatickou Blanche v hlavní roli.
nak. PISTORIUS, 2012

Zdroj anotací a knižních obálek: beletrie.eu
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama