Recenze: Oliver Nocturno: Krevní pouta - Kevin Emerson

21. května 2012 v 12:06 | Zdenina |  Recenze na knihy
V minulém díle si Oliver všechno s Emalií a Deanem vyjasnil, takže jsou opět spolu, jenže zůstalo ještě mnoho nezodpovězených otázek a další záhady jen přibývají. Olivera a jeho přátele i rodinu čekají další problémy, a jen na Oliverovi bude záležet, zda je dokážou překonat.
Děj:
V prvním díle se Oliver skamarádil s Emalií a Deanem, společně vypátrali bolestivé tajemství z Oliverovi minulosti - upíří rodiče u lhali, oni totiž zabili jeho lidské rodiče a jeho přeměnili v upíra. Všechno jen kvůli tajemnému proroctví o otevření Brány do Nexie a osvobození upírů. Zlocius (Oliverův bratr) dělal problémy a Dean zemřel.
Ve druhém díle se naši tři přátelé rozdělili, Dean se změnil v zombie a šel za Oliverem. Ten nevěří, že Deana zabil, i když na něho všechny důkazy ukazují. K tomu někdo začal zabíjet upíry "sluneční" kletbou a hlavní podezřelou je Emalie. Na scéně se objevilo Bratrstvo padlých, které chce zabránit naplnění proroctví. Emalie, Dean a Oliver se usmíří a jsou opět kamarádi.

Nyní jedou Nocturnovi společně s Deanem navštívit příbuzně do Starého světa, tedy do podzemního města Morosia, kde upíři žijí postaru. Oliver s přáteli pátrá po Selene, která by měla něco vědět o proroctví a možná i o matce Emalie. Na scéně se objeví Lythie se svým otcem Malcolmem LeRoux, a otázka zní, čeho jsou tihle dva schopni pro dosažení svých cílů.
O co jde Zlociusovi? Co orákulum Selene prozradí Oliverovi? Vyslechne Oliver proroctví? Kdo je Deanův pán a objeví se vůbec? Co se stane, pokud Oliver skutečně otevře Bránu a osvobodí upíry z tohoto "hmotného" světa?
.
Oliver má pořád problémy se svým bratrem Zlociusem, který ho neustále otravuje a utahuje si z něho. Rodiče mu to trpí a Oliver touží po lásce a hlavně po pravdě. Ví totiž, že mu rodiče už velmi dlouho lžou, a tak neví, komu vlastně může věřit.
Emalie se učí používat svou moc čarodějky (Oranijky) a v tomto díle velmi překvapí svými schopnostmi a moci hovořit s duchy zemřelých. Zároveň však zkouší objevit svou matku nebo alespoň nějakou stopu, která by jí k ní zavedla.
Dean si už zvykl, že e nemrtvý zombie, jen se mu stále ještě neozval jeho pán, a tak setrvává u Olivera. I přes svou změnu zůstal stejným klukem, který je výborný kamarád, a ani se nesnaží zneužívat svou sílu.
.
Můj názor:
Objevují se další zajímavosti z nadpřirozena, které nám autor skvěle vysvětluje během děje. Prostě když se k "novince" dostane, tak nám podá vysvětlení, takže čtenář uspokojí zvědavost a je hned v obraze. Což je rozhodně velký klad, protože tím je kniha přehlednější.
Samotný je mírně propletený, ale zároveň zůstává i přehledný. Je čtivý a čtenář postupně dostává indicie, s kterými spolu s Oliverem a jeho přáteli postupně odkrývá další tajemství.
.
V minulé knize se hodně představilo Bratrstvo Padlých jako záporák, který se nezalekne ničeho. Jedná se o fanatiky, kteří jsou rozhodnuti zlikvidovat Vyvoleného a zastavit otevření Brány do Nexie.
Tentokrát se ukážou ti na druhé straně barikády, tedy upíři, kteří chtějí za každou cenu Bránu otevřít a osvobodit se z tohoto hmotného světa. Což z nich taky vlastně dělá záporáky.
Chudák Oliver je někde uprostřed těchto svou fanatických skupin, takže jeho situace není zrovna lehká a asi bude docela velká fuška se s nimi vypořádat.
.
Jedná se o čtivou upíří fantasy, kde nechybí napětí, dobrodružství, překvapení a dávka detektivního pátrání. Jen romantiku tady nenajdete, což je dobře, protože se rozhodně nejedná o nějakou hloupou romanci.
Autorův styl mi trochu připomíná Darrena Shana, jen tu není žádná brutalita a krveprolití, takže knihu mohou číst děti od 9 let, ale i dospělé by kniha mohla zaujmout.
.
Hodnocení: mládež 9/10, dospělí 7/10
Název:Oliver Nocturno: Krevní pouta (orig. Oliver Nocturne: Blood Ties, 2008)
Autor: Kevin Emerson
Série: Oliver Nocturno
Díl: 3
Překlad: Emílie Harantová
Vazba: Pevná
Počet stran: 229
Vydal: CooBoo, 2011
Doporučená cena: 249 Kč
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 nel-ly nel-ly | Web | 23. května 2012 v 22:19 | Reagovat

Já narazila na první díl v knihovně, ale nakonec jsem si to rozmyslela. Líbil se mi obal, ale začátek knihy mě nějak nezaujal a přeci jen je to kniha pro mladší... takže tomu už moc nedám.
ale obaly se mi líbí stále :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama