KvMM - Válečný kůň

26. května 2012 v 10:30 | Zdenina |  Knihy v mých myšlenkách
VÁLEČNÝ KŮŇ
Válečný kůň je napsán pro mládež, ale dospělejší čtenáři si četbu určitě užijí. Jen mám obavy, zda dnešní mládež dokáže tento dojemný příběh dostatečně ocenit.
Válečný kůň byl několikrát zpracován, nejznámější je divadelní hra ověnčená několika oceněními a film, který natočil Steven Spilberg.
"Tys už tohle předtím dělal, kamaráde," řekl. "To já poznám. Vždycky jsem věděl, že Britové jsou šílenci. A teď, když vím, že mají koně jako ty na tahání vozů, tak jsem si tím dočista jistý. O tom je, kamaráde, celá válka. Jde o to, kdo z nás je šílenější. A je jasné, že vy Britové, jste měli od počátku výhodu. Vy už jste byli šílení dopředu."
str. 74


1. Proč jsem si vybral/a právě tuto knihu?
Viděla jsem upoutávky na film a zajímala mě knižní předloha. Knihy měli v knihovně, tak jsem si půjčila a líbila se i na tolik, že si jí v budoucnu určitě pořídím.
2. Definujte knihu až dvěma slovy (přídavným nebo podstatným).
Neporazitelné přátelství.
3. Definujte knihu jedním slovem (slovesem nebo citoslovcem).
Odvážnost.
4. S jakou postavou bych se ztotožnil/a, případně kým bych chtěl/a nebo naopak nechtěla být.
Tady byl hlavním hrdinou kůň Joey a ten mně naprosto učaroval. Mám koně ráda, i když jsem na nich nikdy neseděla. Joey musí překonat nástrahy války, aby mohl být opět se svým přítelem.
5. Pokuste se v každém příběhu něco vyšvihnout, ať už je třeba i opravdu velmi špatný, najděte v něm alespoň jedno positivum.
Kniha je vyprávěna z pohledu koně, takže je vše dojemné a plné emocí. Je působivý a nádherný. Přes pozadí války dokáže najít i krásu krajiny a dobrotu lidí, kteří se o Joeya dobře starali.
6. A naopak najděte jedno negativum, ale pouze jedno, cílem je uvědomit si co vám na knize vadilo nejvíce, nemusí to být jen chyba v knize (spisovatelce), ale třeba i v chování postav.
Asi to, že je kniha brána jen z pohledu koně, takže ostatní postavy nemají tolik prostoru.
.
Hodnocení: 8/10
.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama