KvMM - Upírské příběhy

22. května 2012 v 9:24 | Zdenina |  Knihy v mých myšlenkách
UPÍRSKÉ PŘÍBĚHY
Arthur C. Doyle je a nejspíš už navždy bude "ten, kdo napsal Sherlocka Holmese", jenže tento autor má na svědomí i mnohé povídky, kde slavný detektiv se svým pomocníkem Watsonem nevystupují. Dokonce se mezi nimi objevují i nadpřirozené bytosti, jako upíří. Pokud jste si mysleli, že ti jsou nestvůrami současnosti, tak vězte, že byly populární i mnohem dříve.


1. Proč jsem si vybral/a právě tuto knihu?
Má ráda detektivky i upíry, a tak když jsem na ni v knihovně narazila, tak jsem si ji hned půjčila.
2. Definujte knihu až dvěma slovy (přídavným nebo podstatným).
Upíří tajemno.
3. Definujte knihu jedním slovem (slovesem nebo citoslovcem).
Odhalovat.
4. S jakou postavou bych se ztotožnil/a, případně kým bych chtěl/a nebo naopak nechtěla být.
Kniha je složena z několika povídek, v některých vystupuje sám velký detektiv Holmes, takže asi ten i byl nejsympatičtější. Je to racionální chlapík, který jen tak na nadpřirozeno neuvěří, raději vše vyřeší chladnou hlavou a racionálním myštěním.
5. Pokuste se v každém příběhu něco vyšvihnout, ať už je třeba i opravdu velmi špatný, najděte v něm alespoň jedno positivum.
Kniha se velmi dobře četla, a ač detektivní zápletka nehrála nejdůležitější roli, tak byla v povídkách víc než patrná. Doyle rozhodně zůstal věrný svému stylu, kdy dedukce a chladná hlava vše vyřeší.
Zdejší nejrůznější psychičtí upíři byli vítanou změnou od dnešních "krvežíznivých vegetriánů", kteří se blyští na slunci a téměř nic je nezabije. Žádná romantika, ale kvalitní klasika, která nestárne.
6. A naopak najděte jedno negativum, ale pouze jedno, cílem je uvědomit si co vám na knize vadilo nejvíce, nemusí to být jen chyba v knize (spisovatelce), ale třeba i v chování postav.
Kniha nejspíš sedne jen milovníkům klasických detektivek a hororů. Těm, co hledají romance, tak se kniha líbit asi nebude.
.
Hodnocení: 8/10
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama