KvMM - Levá ruka boží

23. května 2012 v 8:35 | Zdenina |  Knihy v mých myšlenkách
LEVÁ RUKA BOŽÍ
Paul Hoffman ukazuje velmi temný svět podobný středověku, a to jak lidmi, tak i názory, přičemž banda okolo Oběšeného vykupitele jsou dost fanatičtí šílenci s velkou dávkou středověké inkvizice, takže od nich nelze čekat nic dobrého.
Objeví se zde i dosti drsné věci, jako pitva snad ještě živé dívky nebo Calova chuť k zabíjení, jako by autor chtěl čtenáře co nejvíc šokovat, což se mu u mě povedlo. Kdybych měla zvolit žánr knihy, tak bych řekla, že se jedná o dobrodružný, temný fantasy thriller.


1. Proč jsem si vybral/a právě tuto knihu?
Už delší dobu jsem nad ní přemýšlela, a když se mi naskytla příležitost ji dostat jako recenzní výtisk od Bookfanu, tak jsem neváhala.
2. Definujte knihu až dvěma slovy (přídavným nebo podstatným).
Temné fantasy.
3. Definujte knihu jedním slovem (slovesem nebo citoslovcem).
Utíkat.
4. S jakou postavou bych se ztotožnil/a, případně kým bych chtěl/a nebo naopak nechtěla být.
Hlavní hrdina Cale je hodně zajímavý chlapec. Od dětství ho učili zabíjet a nic jiného nezná, když se mu podaří zdrhnout ze svatyně, tak se nedokáže přizpůsobit tolik odlišnému světu. Sice po cestě zachrání dívku, ale je to vlastně omylem.
5. Pokuste se v každém příběhu něco vyšvihnout, ať už je třeba i opravdu velmi špatný, najděte v něm alespoň jedno positivum.
Příběh je hodně čtivý, ubíhá rychlým tempem a Cale přechází z průšvihu do průšvihu. Děj je velmi dynamický a čtenář nedostane čas, aby se začal nudit, protože nikdy netuší, co se ještě přihodí.
6. A naopak najděte jedno negativum, ale pouze jedno, cílem je uvědomit si co vám na knize vadilo nejvíce, nemusí to být jen chyba v knize (spisovatelce), ale třeba i v chování postav.
Jen je tu jeden detail, který mi během čtení celé knihy vrtal hlavou. Kde jsou vysvětleny ty katastrofy, které hlásá přebal? O tom v knize není ani zmínka, tak mohu jen doufat, že se snad více dočtu ve druhém díle trilogie. A co ten anděl smrti? Na to je takový náznak až téměř na konci knihy.
Až v posledních dvaceti stránkách se konečně dozvíme o Calově předurčení a proč se o něj vykupitel Bosco tolik zajímá. Tyto fakta mě hodně navnadily a určitě si přečtu i další pokračování, i kdyby je kvůli tomu, abych se dozvěděla, zda Cale přijme svůj osud anděla smrti nebo se tomu vzepře.
.
Hodnocení: 8/10
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama