KvMM - Draci přece nejsou

25. května 2012 v 12:00 | Zdenina |  Knihy v mých myšlenkách
DRACI PŘECE NEJSOU
Rozhodně se jedná o knihu určenou dětem, ve věku kolem 9 let ji asi ocení, ale dospělým nic nepřinese. Můžou si ji se svými dětmi přečíst, ale pro ně to bude naprostá oddychovka, která čtenáři nic nedá.
"Draci přece nejsou" je dobrodružná fantasy kniha pro děti od 9 let, starším čtenářům bych ji příliš nedoporučovala.


1. Proč jsem si vybral/a právě tuto knihu?
Už jsem o ní slyšela a tak jsem na ní byla zvědavá.
2. Definujte knihu až dvěma slovy (přídavným nebo podstatným).
Dračí existence.
3. Definujte knihu jedním slovem (slovesem nebo citoslovcem).
Přežít.
4. S jakou postavou bych se ztotožnil/a, případně kým bych chtěl/a nebo naopak nechtěla být.
Byl mi sympatický Ansel, který se dostane k Brockovi, tedy k lovci draků. Ten je však jen podvodník a Ansel se cítí podvedený. V obtížných situacích však v sobě dokáže nalézt odvahu, přestože je to jen chlapec, a postavit se hrozivému drakovi.
5. Pokuste se v každém příběhu něco vyšvihnout, ať už je třeba i opravdu velmi špatný, najděte v něm alespoň jedno positivum.
Je zde velmi dobře vykresleno napětí a strach z nestvůry i chladných hor. Vesničané jsou tak vystrašení, že neváhají obětovat dívku, aby je drak nechal na pokoji. Příběh je čtivý a rychle ubíhá, protože má necelých dvě sta stran, tak uteče jako voda.
Velkým kladem knihy jsou nádherné ilustrace, které kreslil sám autor. Jsou šikovně zaneseny do děje, takže se skvěle doplňují.
6. A naopak najděte jedno negativum, ale pouze jedno, cílem je uvědomit si co vám na knize vadilo nejvíce, nemusí to být jen chyba v knize (spisovatelce), ale třeba i v chování postav.
Zápletka je hodně primitivní a velmi snadno předvídatelná, čtenář nad ní nemusí vůbec přemýšlet. Já si četbu moc neužila, ráda se do knihy ponořím a snažím se číst mezi řádky, jenže tady to nejde. Příběh mě nedokázal vtáhnout do sebe, a přestože je zápletka zajímavá, tak mě kniha nezaujala.
.
Hodnocení: mládež 5/10, dospělí 3/10
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama