Recenze: Poslední upír 2: Černá krev - Christopher Pike

14. dubna 2012 v 12:01 | Zdenina |  Recenze na knihy
Jak je možné, že v Los Angeles řádí upír? Vždyť po Jakšově smrti jsou Síta a Ray posledními upíry, nebo ne?
Další kniha o tom, že slovo "poslední" nemusí znamenat, že se skutečně jedná o posledního jedince druhu.

Děj:
Síta žije s Rayem, kterého v prvním díle přeměnila v upíra, jenže on má deprese a stýská se mu po jeho lidském životě, dokonce potají pozoruje Pat.
V Los Angeles řádí gang upírů pod vedením Eddieho, Síta to nemůže nechat jen tak a musí je zničit. Jenže jak to, že vůbec existují? Po Jakšově smrti má být Síta s Rayem posledními upíry. Jenže Eddie je velmi silný a zná minulost Síty a to mu mohl dát jedině Jakša. Na scéně se kvůli vraždám v L.A. objeví agent FBI Joel Drake.
Je snad Jakša naživu? O co jde agentovi FBI? Dokáže si Ray zvyknout na upíří život? A co má Síta dělat, aby Eddieho, který je na ní příliš silný, zastavila? Čeká ji nějaká oběť, nebo snad ztratí někoho blízkého?

.
Seznámí s knihou:
Jedná se o druhý díl série, který u nás vychází již podruhé. Poprvé vyšel před pár lety v edici Stopy hrůzy a nyní má lepší obálku i grafické zpracování, jen ty velké okraje jsou tady pořád, stejně u prvního dílu.
.
Hlavní postavy:
Síta je pět tisíc let starý upír a pochází jako Jakša z Indie. Zamilovala se do Raye a dokonce ho i přeměnila v upíra, aby nezemřel. Jenže se s ním nedokáže nějak sžít a trápí se oba. Nyní se však musí zabývat Eddiem a vymyslet způsob, jak zastavit. Nepomohl by jí Krišna?
Ray se stal upírem, ale nemůže si zvyknout na to, že opustil svou rodinu a Pat, kterou chodí tajně pozorovat. Během problémů s upíry v L.A. však neváhá a hrdinně zachrání Sítu, sám však všechno ztrácí.
Eddie je zaměstnanec márnice, kam převezli Jakšovo tělo. Začal na něm experimentovat a stal se z něho upír. On je docela šílenec a chce ovládnout svět, který zaplaví jeho upíři. Zastaví ho někdo?
Jakša měl během výbuchu zemřít, jenže přežil, ale je velmi zesláblí. Eddie ho mučí a využívá k vytváření upírů. Pomůže Jakša Sítě porazit Eddieho?
.
Upíři:
Jsou stejní jako v minulém díle, možná ještě více krvežíznivý a vlastně i neovladatelní. Takže tentokrát představují pro Sítu velké problémy. Ona sama si tentokrát příliš nepozabíjí.
.
Můj názor:
Již se nejedná o takovou romanci jako v předchozím díle, ale je zde více akce a zápasů mezi upíry, přesto mi kniha vlastně nic nedala a nudila jsem se u ní.
Naštěstí zde není velká procítěnost a napětí je důležitější, ale až skoro do konce není kniha moc napínavá. Dokonce, i když umírá jedna z hlavních postav, tok tomu není vůbec přikládána důležitost a Síta se ze ztráty hned oklepe a jde dál.
Mě osobně se kniha příliš nelíbila a další díl si zřejmě už nepřečtu, vlastně ani nejsem zvědavá, jak bude příběh pokračovat.
.
Knihu bych doporučila spíš dospívajícím slečnám, které mají rádi lásku, ale nehledají nijak složitý děj. Je to prostě taková oddychovka, kterou přečtete za deštivého odpoledne.
.
Hodnocení: 5/10
Název:Černá krev (orig. Black Blood, 1994)
Autor: Christopher Pike
Série: Poslední upír
Díl: 2
Překlad: Marcela Nejedlá
Vazba: Pevná
Počet stran: 176
Vydal: Daranus, 2011
Doporučená cena: 249 Kč
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama