KvMM - Upírova fotografie

10. dubna 2012 v 7:06 | Zdenina |  Knihy v mých myšlenkách
OLIVER NOCTURNO - UPÍROVA FOTOGRAFIE
Kniha The Vampire´s Photograph je první díl série Oliver Nocturne a napsal ji Kevin Emerson v roce 2008, u nás kniha vyšla v nakladatelství CooBoo v roce 2011 pod názvem Upírova fotografie.
Rozhodně se nejedná o další paranormální romanci, ale pěknou dobrodružnou knížku pro mládež, která rozhodně potěší každého mladého čtenáře, který se rád zasní a objevuje svět.1. Proč jsem si vybral/a právě tuto knihu?
Už předtím jsem o knize četla kladné recenze, a když jsem jí uviděla v knihovně, tak jsem si jí hned půjčila a vrhla se na ní.
2. Definujte knihu až dvěma slovy (přídavným nebo podstatným).
Pradávné tajemství.
3. Definujte knihu jedním slovem (slovesem nebo citoslovcem).
Poodhalení.
4. S jakou postavou bych se ztotožnil/a, případně kým bych chtěl/a nebo naopak nechtěla být.
Hlavní postava Oliver Nocturno nemá zrovna lehký život, už dávno má věk na vtělení svého démona, jenže on ještě o něm nemá ani sny. K tomu nemá chuť zabíjet lidi, dokonce se s dvěma - Emalie a Dean - zkamarádí, jen se to nesmí provalit před jeho rodiči. Myslí si, že horší už to být nebude, jenže brzy zjistí, že celý jeho život je vlastně lež a on je vyvoleným, o kterém se mluví v pradávném proroctví o Bráně, která se má otevřít.
5. Pokuste se v každém příběhu něco vyšvihnout, ať už je třeba i opravdu velmi špatný, najděte v něm alespoň jedno positivum.
Napětí a čtivost příběhu, u kterého se nudit nebudete. Příjemně pobaví a knihu určitě zhltnete na posezení.
6. A naopak najděte jedno negativum, ale pouze jedno, cílem je uvědomit si co vám na knize vadilo nejvíce, nemusí to být jen chyba v knize (spisovatelce), ale třeba i v chování postav.
Kniha nemusí sednout úplně každému, hlavně dospělým může připadat příliš jednoduchá, ale děti by měla nadchnout. Prostě a jednoduše, pokud vás kniha osloví, tak určitě sáhněte i po dalších dílech.
.
Hodnocení: děti 9/10, dospělí 7/10
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama