KvMM - Poslední upír

13. dubna 2012 v 12:00 | Zdenina |  Knihy v mých myšlenkách
POSLEDNÍ UPÍR
Knihu bych doporučila těm, kteří mají rádi jednoduchý děj, vydatnou porci romantiky a procítěnosti, a skoro žádnou akci.
Tato kniha byla u nás před pár lety již vydána v edici Stopy hrůzy, ale čas jí na kvalitě nepřidal, a tak nechápu, proč jí vydali znovu, jen s lepší obálkou. Asi jim už dochází upíři, tak opakují to, co tady již bylo.1. Proč jsem si vybral/a právě tuto knihu?
Náhodou jsem na ní narazila v knihovně a zaujala mě obálka. Byla jsem na ní hodně zvědavá, ale o to větší bylo zklamání. Kniha je jen průměr.
2. Definujte knihu až dvěma slovy (přídavným nebo podstatným).
Indičtí upíři.
3. Definujte knihu jedním slovem (slovesem nebo citoslovcem).
Zabíjet.
4. S jakou postavou bych se ztotožnil/a, případně kým bych chtěl/a nebo naopak nechtěla být.
Tady je to těžké, Síta mi přišla dost divná, ale moc pěkně zabíjela lidi, tak to je pro ni velké plus. Možná chlapec Seymour, který umírá na AIDS a mívá sny o Sítě, ta je přesvědčená, že má citlivost k nadpřirozenu.
5. Pokuste se v každém příběhu něco vyšvihnout, ať už je třeba i opravdu velmi špatný, najděte v něm alespoň jedno positivum.
Příběh byl nic moc, ale upíři tady byli hodně krvežíznivý, za to chválím. Těch "vegetariánů" mám již plné zuby, za to tady se s lidmi příliš nepárali a bez milosti je zabíjeli.
6. A naopak najděte jedno negativum, ale pouze jedno, cílem je uvědomit si co vám na knize vadilo nejvíce, nemusí to být jen chyba v knize (spisovatelce), ale třeba i v chování postav.
Jednoduchost děje, který místy příliš nedává význam. Přišlo mi to jako nějaký pokus o "běčkovou" upíří romanci.
.
Hodnocení: 5/10
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama