KvMM - Nenasytná

12. dubna 2012 v 6:50 | Zdenina |  Knihy v mých myšlenkách
NENASYTNÁ
Kniha Insatiable je první díl stejnojmenné série, kterou napsala známá autorka dívčích románků Meg Cabot v roce 2010, u nás ji vydalo v roce 2011 nakladatelství Euromedia Group - Knižní klub pod názvem Nenasytná. Druhý díl Overbite by měl v říjnu tohoto roku.
Tohle rozhodně není dívčí románek, jak jsme od autorky zvyklý, tohle je moc pěkná upíří "Harlekýnka" pro dospělé ženy, kde se objeví zabíjení, ale také láska a milostná vzplanutí.1. Proč jsem si vybral/a právě tuto knihu?
Náhodou jsem na ní narazila v regále v naší knihovně a název mě velice zaujal. Obálka a anotace taky nebyla špatná, proto jsem byla na kniho docela zvědavá a musím říci, že mě nezklamala a rozhodně se těším i na následující díl.
2. Definujte knihu až dvěma slovy (přídavným nebo podstatným).
Klasičtější upíři.
3. Definujte knihu jedním slovem (slovesem nebo citoslovcem).
Nenasytní.
4. S jakou postavou bych se ztotožnil/a, případně kým bych chtěl/a nebo naopak nechtěla být.
Tady bylo pro mě těžké splynout s některou postavou. Ne, že by se mi nelíbili, ale každá se alespoň chvilkami chovala nějak divně, někdy až šíleně. Mína se vyspí s Lucienem po dvou setkáních, Alaric nejdřív chce všechny zabíjet nebo alespoň mučit, pak se však náhle zamiluje, a Lucien se do Míny hned zamiluje, nechce zabíjet lidi, ale jí klidně pokouše a dokonce jí chce přeměnit. Co je to za logiku?
5. Pokuste se v každém příběhu něco vyšvihnout, ať už je třeba i opravdu velmi špatný, najděte v něm alespoň jedno positivum.
Čtivost a příjemný, nenáročný děj, u kterého si odpočine každá žena, která má ráda romantiku a nehynoucí lásku. Prostě taková oddychová romance, která potěší, ale asi moc nenadchne.
6. A naopak najděte jedno negativum, ale pouze jedno, cílem je uvědomit si co vám na knize vadilo nejvíce, nemusí to být jen chyba v knize (spisovatelce), ale třeba i v chování postav.
Jak už jsem psala, tak mi vadí to nelogické uvažování postav a také možná až příliš jednoduchý děj, nad kterým se vůbec nemusí přemýšlet.
.
Hodnocení: 8/10
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama