KvMM - Brána do pekla

10. dubna 2012 v 7:32 | Zdenina |  Knihy v mých myšlenkách
BRÁNA DO PEKLA
Kniha The Gates je první díl série Samuel Johnson, kterou napsal John Connolly v roce 2009, u nás vyšla v roce 2011 v nakladatelství BB/art pod názvem Brána do pekla.
Je to moc pěkná dobrodružná kniha s prvky hororu, která potěší jak mládež, tak i dospělé. Není sice nijak náročná, ale jako odpočinková četba je velmi ideální.1. Proč jsem si vybral/a právě tuto knihu?
Náhodou jsem na ní narazila v knihovně, zaujala mě obálka i anotace, tak jsem se rozhodla přečíst si ji.
2. Definujte knihu až dvěma slovy (přídavným nebo podstatným).
Podivný chlapec.
3. Definujte knihu jedním slovem (slovesem nebo citoslovcem).
Přichází.
4. S jakou postavou bych se ztotožnil/a, případně kým bych chtěl/a nebo naopak nechtěla být.
Samuel je sice hlavní postava, ale chová se pořádně divně. Koho by napadalo jít na Halloweenskou koledu o den dřív? A jen díky tomu náhodnou zahlédne své sousedy ve sklepě a jak se jich zmocňují démoni.
5. Pokuste se v každém příběhu něco vyšvihnout, ať už je třeba i opravdu velmi špatný, najděte v něm alespoň jedno positivum.
Pro děti je to velmi pěkně zpracovaná dobrodružná kniha, kde se najdou i drobky hororu, jako třeba démoni pojídající lidi v ulicích města.
6. A naopak najděte jedno negativum, ale pouze jedno, cílem je uvědomit si co vám na knize vadilo nejvíce, nemusí to být jen chyba v knize (spisovatelce), ale třeba i v chování postav.
Přílišná naivita. Hlavní bojovníci s peklem jsou děti a dokáží přelstít tisícileté démony, nebo když jedna paní umlátí démona pohrabáčem, protože jí zničil růže. Pro děti je to dobré, ale dospělý nad tím mohou dumat a nepřipadat jim to logické.
.
Hodnocení: pro děti 9/10, pro dospělé 8/10
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama