KvMM - Tetovaný

25. března 2012 v 1:59 | Zdenina |  Knihy v mých myšlenkách
TETOVANÝ
Knihu The Warded Man napsal Peter V. Brett v roce 2009 jako první díl Démonské trilogie, u nás vyšla v nakladatelství Triton v roce 2010 pod názvem Tetovaný.
Tato kniha je autorovým debutem, ale rozhodně to na ní není vůbec vidět, právě naopak, vše je zde až realisticky popsáno a vykresleno, že by člověk uvěřil, že by to mohla být jedna z možných budoucností lidstva.
Kniha má v sobě i dávku náboženství, když nám ukazuje názory lidí na to, proč je Bůh trestá za jejich činy. Lidé (hlavně na venkově) už dávno ztratili víru v Osvoboditele, který by je mohl zachránit a jen živoří ve svých bídných životech.
Tuhle knihu jsem si zamilovala a už se těším, až si přečtu druhý díl - Pouštní kopí. Tetovaného jsem měla půjčeného z knihovny, ale určitě si ho brzy koupím do své knihovničky, abych ho měla pěkně doma a mohla si ho užívat kdykoliv.1. Proč jsem si vybral/a právě tuto knihu?
Už jsem o ní slyšela nějakou chválu, a když jsem na ní narazila v knihovně, tak jsem neváhala.
2. Definujte knihu až dvěma slovy (přídavným nebo podstatným).
Démonní teror.
3. Definujte knihu jedním slovem (slovesem nebo citoslovcem).
Vzchopit se.
4. S jakou postavou bych se ztotožnil/a, případně kým bych chtěl/a nebo naopak nechtěla být.
Hlavní hrdina Arlen je mi velmi sympatický, protože se vzepřel zaběhnutému řádu a utekl od každodenních povinností vesnického muže. On se nechce jen schovávat a čekat, až jadrnci zabijí jeho rodinu, on se rozhodl bojovat a nikdo ho (tedy kromě smrti) nedokáže zastavit.
5. Pokuste se v každém příběhu něco vyšvihnout, ať už je třeba i opravdu velmi špatný, najděte v něm alespoň jedno positivum.
Zpočátku kniha mírně připomíná román pro mládež, ale postupně přitvrzuje a od poloviny knihy už se rozhodně jedná o velmi temné fantasy. Děj místy dospěje do bitvy, která je sice krvavá, ale v únosné mezi, takže to nevadí ani slabším náturám. Dočkáme se i sexu, ale jen v náznacích, žádné orgie neočekávejte. Kniha nabírá na síle s množstvím přečtených stránek, takže z počátku je maličko slabší, ale pak hodně zrychlí děj má pořádně grády.
6. A naopak najděte jedno negativum, ale pouze jedno, cílem je uvědomit si co vám na knize vadilo nejvíce, nemusí to být jen chyba v knize (spisovatelce), ale třeba i v chování postav.
Vlastně na ní nemohu nic najít, tedy až na cenu, která by mohla být o trošku nižší.
.
Hodnocení: 9/10
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama