KvMM - Pojídači mrtvých

27. března 2012 v 19:38 | Zdenina |  Knihy v mých myšlenkách
POJÍDAČI MRTVÝCH
Knihu Eaters of the Dead napsal Michael Crichton v roce 1976, u nás první vydání vyšlo v nakladatelství Baronet v roce 1994 jako Pojídači mrtvých. Kniha byla také v roce 1999 zfilmovaná pod názvem Vikingové (The 13th Warrior).
Napínavé dobrodružství o dlouhé cestě a velkém boji s netvory i se svým vlastním strachem, které vás nenechá ani na chvilku vydechnout.


1. Proč jsem si vybral/a právě tuto knihu?
Film se mi moc líbil, a když jsem se dozvěděla, že má i knižní předlohu, tak jsem neváhala a půjčila si jí v knihovně.
2. Definujte knihu až dvěma slovy (přídavným nebo podstatným).
Vražedná mlha.
3. Definujte knihu jedním slovem (slovesem nebo citoslovcem).
Přežít.
4. S jakou postavou bych se ztotožnil/a, případně kým bych chtěl/a nebo naopak nechtěla být.
Ahmed Ibn Fadlán je vzdělaný učenec, ale je uvržen do barbarského světa, kde platí jediné pravidlo - zabij, nebo budeš zabit. Musí se vypořádat z cizím prostředím a celou kulturou, která je tak příliš odlišná od té jeho.
5. Pokuste se v každém příběhu něco vyšvihnout, ať už je třeba i opravdu velmi špatný, najděte v něm alespoň jedno positivum.
Skvělé vykreslení střed dvou naprosto odlišných kultur - na jedné straně "civilizovaní" arabové a na druhé severští pohané, kteří nezahalují své ženy, vlastně se i o ženy dělí, nikdo se nemyje, na záchod chodí kamkoliv se jim zachce. Ale jsou to hrdí válečeníci, kteří si přejí zemřít v boji a ne v posteli jako "prase na slámě".
6. A naopak najděte jedno negativum, ale pouze jedno, cílem je uvědomit si co vám na knize vadilo nejvíce, nemusí to být jen chyba v knize (spisovatelce), ale třeba i v chování postav.
Bylo to příliš krátké, kdyby kniha měla dvojnásobný počet stran, tak by byla ještě mnohem lepší a čtenář by si mohl více užít prostředí knihy.
.
Hodnocení: 9/10
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Ells Ells | Web | 28. března 2012 v 9:39 | Reagovat

Já ti nevím, ale Eragon mi oproti ostaním dílům připadne jako kniha z úplně jiné série. :D Ty další jsou takové... Vyspělejší. Kouzelné. Eragon už tam není prosťáček, který byl náhodou v Dračích horách. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama