KvMM - Kostík Billy: Příběh z Tajné komory

11. března 2012 v 10:29 | Zdenina |  Knihy v mých myšlenkách
KOSTÍK BILLY: PŘÍBĚH Z TAJNÉ KOMORY
Knihu Billy Bones 1: Tales from the Secrets Closet napsal Christopher Lincoln v roce 2008 a u nás ji vydalo nakladatelství Fragment v roce 2011 pod názvem Kostík Billy: Příběh z Tajné komory.
1. Proč jsem si vybral/a právě tuto knihu?
Už jsem o ní něco četla (nějakou recenzi) a docela mě zaujala.

2. Definujte knihu až dvěma slovy (přídavným nebo podstatným).
Temné tajemství.
3. Definujte knihu jedním slovem (slovesem nebo citoslovcem).
Pátrání.
4. S jakou postavou bych se ztotožnil/a, případně kým bych chtěl/a nebo naopak nechtěla být.
Kostlivec Billy je velmi pěkná postava, která chce poznat svět a při tom zjistí něco ze své minulosti. Mě se ale líbí i postava strýčka Smrťáka, který kdysi vyhověl manželům Kostíkovým a proměnil Billyho v kostlivce, jenže tím způsobil hodně komplikací, ale nakonec je pomohl i vyřešit.
5. Pokuste se v každém příběhu něco vyšvihnout, ať už je třeba i opravdu velmi špatný, najděte v něm alespoň jedno positivum.
Vtipnost a čtivost příběhu, který vás zaujme svým příjemným pojetím. Také pojetí záhrobí, kde žijí všichni duchové, zjevení, kostlivci atd. hezky pohromadě a dohlíží na ně ministerstva. Kniha vlastně děti seznamuje se smrtí a učí je zábavnou a odlehčenou formou, že není smrt není zlá.
6. A naopak najděte jedno negativum, ale pouze jedno, cílem je uvědomit si co vám na knize vadilo nejvíce, nemusí to být jen chyba v knize (spisovatelce), ale třeba i v chování postav.
Lehkost děje. To sice není tak úplně negativum, ale jinak mě nic nenapadá. Jde o to, že kniha je určena především dětem, takže dospělým lidem příliš nedá, ale přesto se u ní mohou i pobavit a vrátit se do svých dětských let.
.
Hodnocení: 10/10
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 SoNuLLkA SoNuLLkA | Web | 11. března 2012 v 10:32 | Reagovat

ahoj na mojom blogu je Bleskowka ked chces :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama