KvMM - Dračí oči

15. března 2012 v 12:00 | Zdenina |  Knihy v mých myšlenkách
DRAČÍ OČI
Knihu The Eyes of the Dragon napsal Stephen king v roce 1987, u nás první vydání vyšlo v nakladatelství Laser v roce 1996 pod názvem Dračí oči.
Temná fantasy pohádka s prvky hororu (nebo thrilleru), děj je napínavý a čtivý, takže se čtenář nemůže odtrhnout a chce se dozvědět, jak to všechno dopadlo.


1. Proč jsem si vybral/a právě tuto knihu?
Před lety jsem sice od Kinga četla několik knih, ale už si je příliš nepamatuji a tohle neměl být přímo horor, ale taková temná pohádka, tak jsem po ní sáhla a rozhodně nelituji.
2. Definujte knihu až dvěma slovy (přídavným nebo podstatným).
Temnější pohádka.
3. Definujte knihu jedním slovem (slovesem nebo citoslovcem).
Zrada.
4. S jakou postavou bych se ztotožnil/a, případně kým bych chtěl/a nebo naopak nechtěla být.
Sympatický mi byl samozřejmě Petr, dědic trůnu a velmi spravedlivý člověk, kterého mají všichni rádi. Ale když se zamyslím nad Tomášem, tak mi ho je líto - vždy se chtěl zavděčit otci a aby ho lidé měli rádi, jenže stál ve stínu dokonalého Petra a tak neměl šanci ukázat, co v něm dřímá. Proto také využil situace okolo otcovi smrti a stal se králem, jenže výčitky ho nakonec dohnaly, aby řekl pravdu.
5. Pokuste se v každém příběhu něco vyšvihnout, ať už je třeba i opravdu velmi špatný, najděte v něm alespoň jedno positivum.
Temnota příběhu, který rozhodně není pohádkou, i když se tak na počátku zdá. Autor rozhodně rozehrál tajemnost a až hororové kulisy, které však neděsí, ale čtenáři běhá takový příjemný mráz po zádech.
6. A naopak najděte jedno negativum, ale pouze jedno, cílem je uvědomit si co vám na knize vadilo nejvíce, nemusí to být jen chyba v knize (spisovatelce), ale třeba i v chování postav.
Jednou nevýhodou knihy je to, že ji vypráví vypravěč, jenže skáče v ději sem a tam, poodhalí tím záhadu, ještě než se stane a příběh je proto místy špatně přehledný.
.
Hodnocení: 9/10
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama