KvMM - Demonata

14. března 2012 v 14:23 | Zdenina |  Knihy v mých myšlenkách
DEMONATA
Knihu Lord Loss napsal Darren Shan v roce 2005 a jeto první díl série Demonata, u nás ji vydalo nakladatelství CooBoo v roce 2010 pod názvem Demonata.
Děsivý příběh, který se rozhodně nehodí pro slabé nátury, protože je v něm hodně děsu i nechutností, některé odporné věci jsou až příliš vykresleny do detailu.
Kniha je velmi čtivá a jsou v ní obsaženy různorodé emoce, ale převážně ty záporné, jako beznaděj, bolest a ztráta. Právě těmito pocity se krmí Lord Lítost.


1. Proč jsem si vybral/a právě tuto knihu?
Od autora jsem sice ještě nic nečetla, ale když jsem na tuto knihu narazila v knihovně, tak mě zaujala anotace i titulní strana, takže jsem si jí chtěla rozhodně přečíst.
2. Definujte knihu až dvěma slovy (přídavným nebo podstatným).
Odporná smrt.
3. Definujte knihu jedním slovem (slovesem nebo citoslovcem).
Ničit.
4. S jakou postavou bych se ztotožnil/a, případně kým bych chtěl/a nebo naopak nechtěla být.
Grubbse mi bylo nejdřív líto, ale pak se ukázalo, že všechno bylo trochu jinak a on mi začal být ještě více sympatický. Zabili mu rodinu a on málem přišel o rozum, už to chtěl vzdát, ale nakonec se překonal. Pak však zjistí okolnosti jejich smrti a je postaven ještě před hroznější úkol.
5. Pokuste se v každém příběhu něco vyšvihnout, ať už je třeba i opravdu velmi špatný, najděte v něm alespoň jedno positivum.
Napětí a chvilkami až hrůza, při které běhá mráz po zádech. Nenechává se odtrhnout od stránek a vy musíte číst dál.
6. A naopak najděte jedno negativum, ale pouze jedno, cílem je uvědomit si co vám na knize vadilo nejvíce, nemusí to být jen chyba v knize (spisovatelce), ale třeba i v chování postav.
Až přílišná nechutnost, hlavně u zavraždění Grubbsovi rodiny, kdy si démoni hrají s mrtvolami. V tomhle ohledu jsou tu až přílišné detaily.
.
Hodnocení: 9/10
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama