Ghostgirl

23. března 2012 v 12:00 | Zdenina |  Knižní série
Ghostgirl - Tanya Hurley (8/10)
Nedávno jsem v knihovně narazila na sérii Ghostgirl a hned na první pohled mě zaujala svým vzhledem, protože knihy jsou příjemně upravené a postříbřené hrany stran se mi hodně líbí. Dál je kniha doplněna povedenými ilustracemi, které nám ukazují hlavní hrdinku Charlotte v jejím novém životě po smrti.
Všechny tři díly si udržují stejné tempo i kvalitu, a tak pokud se vám první díl líbil, určitě se budou líbit i další dva, jenže pokud vás nenadchl, tak raději po dalších knihách této série nesahejte.

Knihy pojednávají o touze mladých dívek o svoje místo pod sluncem a mít svého vysněného prince. Bohužel obvykle se pohádka nekoná a dívka je ve škole přehlížena a společensky nepopulární.
Přesně v tomto problému uvízla i Charlotte, která miluje dokonalé spolužáka Damena, ale ten chodí se stejně "dokonalou" Petulou. Charlotte se sice snaží změnit, a když už to vypadá, že bude doučovat Damena, tak se udusí gumovým medvídkem a zemře. Její smrti si nikdo ani nevšimne a to citlivou Charlotte bolí asi nejvíce.
Život však jde dál a platí to i po smrti, a tak Charlotte zjišťuje, že i na onom světě se chodí do školy a učí se zodpovědnosti.
.
Příběh byl čtivý a zábavný, obsahuje hodně satiry a vtipu, zároveň je velmi procítěný. Ano, autorce se skvěle podařilo vyjádřit emoce dospívajících dívek, které usilují o kousek popularity, jenže za to se obvykle platí velmi draze.
Pod rouškou gothiky a mrtvého světa se ukrývá láska a touha po ní, která zdolává všechny útrapy. A tak už od počátku tušíte, že se Happyenu nakonec dočkáme.
.
V prvním díle - Vítejte na onom světě - se seznamuje se všemi postavami a některé nám jsou sympatické, jiné nikoliv. Ono hodně záleží, na které straně žebříčku popularity jste.
V dalších dvou dílech se setkáváme se stejnými postavami, které však na své dlouhé cestě musí zdolávat nejednu překážku a brzy zjistí, že nikdo není stejný, jako byl na počátku. Všichni se vyvíjejí, ať už k lepšímu nebo k horšímu.
.
A co mě na celé sérii tolik nadchlo? Asi ta procítěnost a rozpolcenost postav, protože podobné pocity zažívám velmi často, takže mi knihy byly velmi blízké.
.
Celá série je spíše romantika pro dospívající dívky, ale i dospělejší čtenářstvo by v ní mohlo najít určité uspokojení, nebo alespoň oddychovou četbu s nádechem tajemna.
.
Více o knihách a celé sérii se dozvíte: ghostgirl.com
GHOSTGIRL 1 - VÍTEJTE NA ONOM SVĚTĚ (8/10)
První díl série Ghostgirl - Rest In Popularity napsala Tonya Hurley v roce 2008, u nás ho vydalo nakladatelství Fortuna Libri v edidi Jupiter v roce 2010 pod názvem Vítejte na onom světě.
Děj:
Charlotte byla ve škole vždy přehlížená až neviditelná, přesto doufala v lásku s "dokonalým" Damenem, když už se sdálo, že se na ní usmálo štěstí a on jí požádal o doučování, tak se udusila gumovým medvídkem.
Smrt však není konečná, a tak se Charlotte dostala do světa mrtvých, kde musí pokračovat ve škole ve třídě Posmrtné výuky, kde má zůstat, dokud se nesmíří se smrtí a společně neudělají dobrý skutek. Zde se seznámí s novými kamarády, ale Prue jí z nějakého důvodu nemá ráda.
Co se na první pohled Charlotte zdálo nespravedlivé, tak po bližším zkoumání začne brát jako zábavu. Třeba znemožní Petulu a její obě Wendy, které jí vždy urážela, ale pozoruje svou lásku Damena, který chodí právě s Petulou. Brzy však Charlotee zjistí, že jí Scarlet (sestra Petuly) vidí a začne si s ní povídat. Přemluví Scarlet, aby jí mohla ovládnout tělo, Charlotte totiž chce jít na ples, kde chce políbit Damena.
Prue zasáhne a zničí tělocvičnu, takže hrozí zrušení plesu, Charlotte si se Scarlet poradí a ples se pořádá ve starém domě, který mají studenti Posmrtné výuky zachránit.
Scarlet a Charlotte tráví hodně času s Damenem, jenže on to samozřejmě neví a zamiluje se do Scarlet. Charlotte konečně pochopí, že ten polibek na plesu nepatří jí, ale Scarlet, a tak odejde z jejího těla, aby
zachránila ples před Prue, s tou se nakonec udobří. Charlotte všechny zachránila a stane se viditelnou pro všechny, dokonce dostane korunku a konečně může i s ostatními z Posmrtné výuky odejít za světlem.
GHOSTGIRL 2 - MEZI SVĚTY (8/10)
Kniha Homecoming je druhým dílem série Ghostgirl a napsala ji Tonya Hurley v roce 2009, u nás ji vydalo nakladatelství Fortuna Libri v edidi Jupiter v roce 2010 pod názvem Mezi světy.
Děj:
Studenti z Posmrtné výuky se dostali do telefonní ústředny, kde mají radit puberťákům s jejich starostmi, vlastně být něco jako jejich vnitřní hlas. Všichni jsou spokojeni, mají hodně práce a dokonce se setkali se svými mrtvými blízkými, až Charlotte. Té nikdo nevolá a nikdo z mrtvých na ní nečekal. Ostatní "dispečeři" se jí odcizují a ona si připadá znovu osamělá. Seznámí se s Maddy, která je její spolubydlící, jenže je až příliš milá a odvádí Charlottu od práce.
Scarlet vzpomíná na Chatlottu, její přítel Damen odjel na vysokou a ona si připadá osaměle. A když její sestra Petula dostane infekci a je v komatu, tak jí přijde, že se Damon zajímá víc o Petulu než o ni. Scarlet přes všechno trápení má svou sestru ráda a napadne jí, že Petula opustila tělo a její duše bloudí v posmrtném světě, a tak neváhá a vydává se hledat Charlotte.
Charlette se setká se s Scarlet, jenže Maddy jí od ní odhání a nakonec Charlotte skutečně zvolí Maddy a opustí Scarlet. Tu naštěstí najdou ostatní bývalý studenti Posmrtné výuky a pomohou jí najít duše Petuly.
Charlottu najdou její přátelé a varují jí před Maddy, jenže Charlotte už dávno ví, o co Maddy jde. Ona se totiž chce dostat do pekla, a tak Charlettu pokoušela. Společnými silami je Maddy nakonec poražena a Scarlet se s Petulou vrací světa živých, kde se Petula stane královnou školy a Damen má konečně zpátky svou Scarlet.
Charlotte složila zkoušku a je odměněna, setkává se s rodiči.
GHOSTGIRL 3 - DIAGNÓZA: LÁSKA (8/10)
Kniha Lovesick je třetím dílem série Ghostgirl a napsala ji Tonya Hurley v roce 2010, u nás ji vydalo nakladatelství Fortuna Libri v edidi Jupiter v roce 2010 pod názvem Diagnóza: Láska.
Děj:
Charlotte se zamilovala do mrtvého Erica, jenže všichni naši bývalí studenti Posmrtní výuky dostaly úkol vrátit se zpět na střední školu a pomáhat živým. Charlotte dostala na starost Damena a Eric Scarlet.
Petula se od svého návratu z onoho světa chová divně. Možná si začala uvědomovat své svědomí, nebo prostě pochopila, že pomáhat je dobré, a tak rozdává své značkové oblečení bezdomovcům. Její dvě kamarádky Wendy to pohorší a zvolí si za svou novu vůdkyni a vzor novou Darcy, která veřejně i společensky Petulu znemožní.
Scarlet nechala zbudovat Charlette pomník, aby se na ní nikdy nezapomnělo, a ráda si tam chodí vypovídat. S Damenem má zase problémy. Ne, že by jim to neklapalo, jenže ona si uvědomuje svou proměnu. Nyní se mnohem víc podobá staré Petule než sama sobě a když potká muzikanta Erica, tak se s ním sblíží.
Charlotte se hádá s Ericem, protože žárlí a on taky žárlí, protože ona nyní tráví čas se svou bývalou láskou Damenem. Až když se všichni málem rozejdou, tak Eric přizná Scarlet, že je mrtvý. Ona ho totiž vidí, stejně jako všechny mrtvé. Scarlet se rozhodně splnit Ericovi jeho sen a nahrají spolu píseň, kterou pošlou do soutěže.
Maturitní ples má nové téma, a to pohřeb, které zvolila Scarlet, protože vyhrála soutěž. Píseň zahraje a zazpívá s Ericem a obě jejich polovičky konečně pochopí jejich city. Ukázalo se, že v Darcy byla celou dobu Maddy, a tak jí bývalí studenti Posmrtné výuky pošlou na onen svět, Darcy umře a znovu obživne. Petula se stala královnou plesu a z jejího přítele-bezdomovce se vyklubal milionář. Scarlet se udobřila s Damenem a Charlotte s Ericem. Mrtví se společně vrátí do světa mrtvých, kde na ně budou čekat další úkoly.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama