Podle čeho si vybírám knihy?

28. února 2012 v 11:31 | Zdenina |  Popsané listy
Podle čeho si vybírám knihy?
To není vždy stejné, někdy když jsem v knihkupectví a prohlížím si vystavené knihy, tak mě zaujme obálka, název knihy nebo třeba autor, pak si přečtu anotaci a pokud mě zaujme, tak uvažuji o koupi, ale ne vždy si jí nakonec pořídím. Přece jen nejsem milionář a tak si pořádně rozmyslím, které knihy koupit a které si půjčit v knihovně, nebo je oželet a nepřečíst.
Někdy mě nakopne recenze, i když třeba ne vždy kladná. Přece jen, každému se líbí něco jiného, takže jsou knihy, které recenzéři naprosto setřou a označí za nečitelný brak, které se mně osobně docela líbí. Prostě, jak se říká: "Proti gustu žádný dišputát."

Mám své oblíbené autory, od kterých si knihy přečíst rozhodně chci, jen si je hned nekoupím, ale nejdřív vypůjčím v knihovně.
Pak také záleží na žánru, i když poslední dobou jich čtu vícero - thriller, detektivky, fantasy, sci-fi, horory i romance (jak červenou knihovnu, tak nadpřirozené romance), takže momentálně nemám vyhraněný žánr, podle kterého bych si volila knihy.
.
Já všeobecně docela málo kupuju knihy (obvykle jen moje oblíbené, u kterých vím, že si je přečtu víckrát a nikdy mě neomrzí) a spíš si půjčuju v naší městské knihovně. Já jsem toho názoru, proč bych měla mít v knihovně knihy, u kterých vím, že po přečtení na ně už víckrát nesáhnu a jen by tam na ně sedal prach, když si mohu pořídit knihy, které budu otvírat znovu a znovu. Dost často to končí tak, že si z knihovny přečtu knihu a tu si pak koupím, protože mě velmi zaujala, nebo si dokupuji díly svých oblíbených sérii.
Vím, že kdyby všichni čtenáři byli stejní jako já, tak by už dávno knihkupci zkrachovali, a to by bylo velmi špatné, ale já se už asi nezměním.
.
A jak získávám knihy?
Většinou si je půjčuji v knihovně, někdy knihu dostanu jako dárek, ale jinak si je musím kupovat a na to nemám příliš peněz. Jak ráda říkám, knihovna to prostě jistí.
.
Na výběr knih nemám žádný vzorec, někdy podle autora či série, jindy podle recenze a anotace, prostě jak mě zrovna napadne.
.
"Ukradeno" z mého blogu: muj-svet-zdenina.blog.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama