KvMM - Zrozena o půlnoci

28. února 2012 v 11:31 | Zdenina |  Knihy v mých myšlenkách
ZROZENA O PŮLNOCI
Knihu Born at Midnight napsala C. C. Hunter v roce 2011 a je to první díl cyklu Údolí stínů, u nás jí vydalo nakladatelství Baronet v roce 2011 pod názvem Zrozena o půlnoci.1. Proč jsem si vybral/a právě tuto knihu?
Narazila jsem na ní v knihovně a zaujala mě anotace i obálka, tak jsem si jí půjčila.
2. Definujte knihu až dvěma slovy (přídavným nebo podstatným).
Tajemství původu.
3. Definujte knihu jedním slovem (slovesem nebo citoslovcem).
Odhalovat.
4. S jakou postavou bych se ztotožnil/a, případně kým bych chtěl/a nebo naopak nechtěla být.
Nechtěla bych být v kůži hlavní hrdinky Kylie, které se hroutí svět a neví proč. Pak se dozví, že všichni na táboře jsou nadpřirozené bytosti a ona je jednou z nich, jen nikdo neví, co je zač. Usilují o ni dva chlapci a k tomu jí pronásleduje duch.
5. Pokuste se v každém příběhu něco vyšvihnout, ať už je třeba i opravdu velmi špatný, najděte v něm alespoň jedno positivum.
Procítěnost Kylie i jejího zmatku, když se dozví, že existují upíři, vlkodlaci, měňavci, nymfy, atd. a její odmítavost toho, že by nebyla člověk.
6. A naopak najděte jedno negativum, ale pouze jedno, cílem je uvědomit si co vám na knize vadilo nejvíce, nemusí to být jen chyba v knize (spisovatelce), ale třeba i v chování postav.
Klasický vzorec nadpřirozených romantických slaďáren - střední škola (letní tábor), dva dokonalí chlapci usilující o srdce hlavní hrdinky, která se však neumí rozhodnout a k tomu jí někdo chce zabít.
.
Hodnocení: 7/10

V červnu 2012 vychází druhý díl pod názvem Vzkříšena za úplňku.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama