KvMM - Písně čarodějky: Hon na lišku

25. února 2012 v 20:41 | Zdenina |  Knihy v mých myšlenkách
PÍSNĚ ČARODĚJKY - HON NA LIŠKU
Kniha Hon na lišku napsala Petra Neomillnerová a vyšla v nakladatelství Epocha v roce 2011, patří do trilogie Písně čarodějky a navazuje na povídky o čarodějce Moire, které vycházely v časopisu Pevnost.1. Proč jsem si vybral/a právě tuto knihu?
Četla jsem několik povídek o čarodějce Moire a když jsem na tuto knihu narozila v knihovně, tak jsem neodolala a musela si jí půjčit, i když jsem nečetla předcházející díl Nakažení.
2. Definujte knihu až dvěma slovy (přídavným nebo podstatným).
Vlastní osud
3. Definujte knihu jedním slovem (slovesem nebo citoslovcem).
Odhalit
4. S jakou postavou bych se ztotožnil/a, případně kým bych chtěl/a nebo naopak nechtěla být.
To je docela těžké, ale zajímavou postavou je Moire i Desmond, kteří se mají stále rádi, ale přesto se spolu hádají a nedokážou být spolu. Až v ohrožení konečně odhalí své city a jdou si navzájem na pomoc.
5. Pokuste se v každém příběhu něco vyšvihnout, ať už je třeba i opravdu velmi špatný, najděte v něm alespoň jedno positivum.
Napínavý příběh odhalující další osudy čarodějky Moire, která je nyní představenou bratrstva, ale přitom touží i po nějaké akci a tak se vydá do války, kde je ohrožována na životě a setkává se zde se starými nepřáteli.
6. A naopak najděte jedno negativum, ale pouze jedno, cílem je uvědomit si co vám na knize vadilo nejvíce, nemusí to být jen chyba v knize (spisovatelce), ale třeba i v chování postav.
Přílišná rozpolcenost Moire, která se v sobě nevyzná a chvílemi to je až moc zmatečné.
.
Hodnocení: 9/10
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama