KvMM - Ghostgirl 1 - Vítejte na onom světě

26. února 2012 v 10:10 | Zdenina |  Knihy v mých myšlenkách
GHOSTGIRL 1 - VÍTEJTE NA ONOM SVĚTĚ
První díl série Ghostgirl - Rest In Popularity napsala Tonya Hurley v roce 2008, u nás ho vydalo nakladatelství Fortuna Libri v edidi Jupiter v roce 2010 pod názvem Vítejte na onom světě.


1. Proč jsem si vybral/a právě tuto knihu?
Náhodou jsem na ní narazila v knihovně a zaujal mě název i anotace.
2. Definujte knihu až dvěma slovy (přídavným nebo podstatným).
Nový život.
3. Definujte knihu jedním slovem (slovesem nebo citoslovcem).
Zemřít.
4. S jakou postavou bych se ztotožnil/a, případně kým bych chtěl/a nebo naopak nechtěla být.
Hlavní hrdinka Charlotte mi byla velmi blízká. Všichni jí přehlížejí a pro hodně lidí je úplně neviditelná, když už konečně začíná mít štěstí a její dlouholetá tajná láska Damen jí požádá o doučování, tak se udusí gumovým medvídkem a je mrtvá. Jenže zjišťuje, že smrt není konečná a podle toho se začne chovat, přesto v ní nakonec zvítězí dobro a ona pomůže lidem, kteří jí nikdy neviděli.
5. Pokuste se v každém příběhu něco vyšvihnout, ať už je třeba i opravdu velmi špatný, najděte v něm alespoň jedno positivum.
Pěkný děj, který je vcelku originální a nejde v něm jen o lásku, ale také o emoce. Také je moc zdařilý vzhled knihy, který upoutá na první pohled.
6. A naopak najděte jedno negativum, ale pouze jedno, cílem je uvědomit si co vám na knize vadilo nejvíce, nemusí to být jen chyba v knize (spisovatelce), ale třeba i v chování postav.
Jednoduchý a předvídatelný děj - všichni už na začátku vědí, že to dobře dopadne, i když nám autorka připravila záludné záplety, vše prostě směřuje k happyendu.
.
Hodnocení: 8/10
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama