Koho Krysák kousne - Lynne Jonell

26. února 2012 v 7:04 | Zdenina |  Krátké recenze
Knihu Emmy and the Ineredible Shrinking Rat napsala Lynne Jonell v roce 2007, u nás vyšla v roce 2011 v nakladatelství Albatros pod názvem Koho Krysák kousne.
.
Anotace:
Víte, co se stane, když vás kousne krysák? Budete rozumět hlodavcům! A co se stane, když vás kousne podruhé?
Na tuhle hádanku musí Emmy přijít sama a vyzkoušet všechno, jinak ji vychovatelka slečna Hrůzová ovládne mocnými kouzly. A nejen ji. Slečně Hrůzové na to stačí několik kapek kouzelného elixíru do nedělní rolády! A rodiče promění v sobce a holčičce připraví peklo ve škole. A Emmy je na to sama. I když možná že ne tak docela...
.
Můj názor:
Hravý, čtivý a napínavý příběh pro mladé čtenáře, ale klidně si ho může přečíst i někdo starší a příjemně se u něho pobaví a odpočine.
Děj ubíhá velmi svižně a ani si nevšimnete, že má kniha přes tři sta stran. Od začátku do konce vás nenechá vydechnout a stále vás nutí, abyste četli dál a dál, dokud neotočíte poslední stránku.

Jedná o knihu pro menší čtenáře, takže děj tak trochu předvídatelný. Už když začínáte se čtením a objevujete zaporáky, tak vám je jasná, že vše nakonec dopadne dobře a dobro zvítězí. Ale přesto je děj příjemně komplikovaný, takže se chvilkami trochu komplikuje a hlavní hrdinové nemají tak snadnou cestu, jak se na počátku zdálo.
.
Kniha umožňuje nakouknout do krysího světa a snad tyto zvířátka i lépe poznáte. Obvykle mají velmi špatnou pověst, ale v této knize jsou vykresleny jako zvířata, která jsou uvězněny v klecích a touží po svobodě.
Zároveň se ukáže, že všichni hlodavci mají "kouzelnou moc", která se liší mezi druhy myší. Třeba tlapka činčily otisknutá do oplatky, kterou sníte, vám převrátí priority, takže pokud jste byli nezodpovědní, tak se stanete zodpovědnými lidmi, ale platí to i naopak a to využila paní Hrůzová na Emmyny rodiče. Krysák je zmenšovací krysa - po prvním kousnutí rozumíte jeho řeči, po druhém se zmenšíte a po třetím se proměníte v krysu. Jiné myšky zvětšují, přinášejí štěstí, smutek a další a další schopnosti, stačí jen dodržet postup.
.
Tato kniha je určena spíše mladý dívká okolo 11 let, které se rád pobaví zábavnou dobrodružnou fantasy.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama