BIMT - Vetřelci versus Predátor: Kořist

21. prosince 2011 v 13:24 | Zdenina |  Knihy v mých myšlenkách

VETŘELCI VERSUS PREDÁTOR: KOŘIST (9/10)
Aliens vs Predator: Prey napsali v roce 1994 Steve Perry & Stephani Perry, u nás knihu vydalo nakladatelství Perseus v roce 2000.
1. Proč jsem si vybral/a právě tuto knihu?
Už jsem ji před lety četla, když jsem jí náhodou objevila u nás v knihovně, tak jsem si ji chtěla přečíst znovu. Dostala jsem jí letos k Vánocům a byla jsem za ní velmi ráda. Mám ráda sci-fi i kult Predátorů, takže jsem se na ni hned vrhla. :-D
2. Definujte knihu až dvěma slovy (přídavným nebo podstatným).
Lovec, kořist.
3. Definujte knihu jedním slovem (slovesem nebo citoslovcem).
Nervydrásající. :-)
4. S jakou postavou bych se ztotožnil/a, případně kým bych chtěl/a nebo naopak nechtěla být.
Asi to bude znít divně, ale chtěla bych být Predátorem - velkým Lovcem, který má právo lovit kohokoliv se mu zachce, dokonce i lidi (Měkké krunýře).
5. Pokuste se v každém příběhu něco vyšvihnout, ať už je třeba i opravdu velmi špatný, najděte v něm alespoň jedno positivum.
Napínavost příběhu a zároveň dva druhy pohledu - lidé vnímají Predátory jako nestvůry a Predátoři lidi jako svého nepřítele, nebo spíše škodnou v jejich lovišti.
6. A naopak najděte jedno negativum, ale pouze jedno, cílem je uvědomit si co vám na knize vadilo nejvíce, nemusí to být jen chyba v knize (spisovatelce), ale třeba i v chování postav.
Nerozhodnost hlavní hrdinky Machiko - učí se bojovému umění, ale stejně v boji jen pobíhá se zbraní v ruce a střílí vše na potkání.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama