BIMT - Kolo temnoty

2. listopadu 2011 v 5:34 | Zdenina |  Knihy v mých myšlenkách
Moc se omlouvám za svou nečinnost, ale nějak jsem neměla čas, ani nadšení k tomu, abych něco psala a vlastně jsem v říjnu přečetla jen tři knihy, prostě mi nic moc nebavilo, ale tohle období mám snad za sebou. Tak tu je Kolo temnoty, které rozodně v mých myšlenkách zůstane. Úžasná kniha.


KOLO TEMNOTY (9/10)
Kniha The Wheel of Darkness v originále vyšla v roce 2007 a patří do knižní série Pendergast a autory jsou Douglas Preston a Lincoln Child. U nás knihu vydalo nakladatelství BB/art v roce 2008.
Jednotlivé díly série:
Relikvie, Relikviář, Kabinet Kuriozit, Zátiší s vránami, Pekelná síra, Tanec smrti, Kniha mrtvých, Kolo temnoty, Hřbitovní tanec a Hořečnatý sen.
1. Proč jsem si vybral/a právě tuto knihu?
Tyto autory mám moc ráda a již jsem četla předcházející knihy série, tak jsem si nemohla nechat ujít ani již osmý díl o agentovi FBI Aloysiovi Pendergastovi.
2. Definujte knihu až dvěma slovy (přídavným nebo podstatným).
Duševní temnota.
3. Definujte knihu jedním slovem (slovesem nebo citoslovcem).
Ničit.
4. S jakou postavou bych se ztotožnil/a, případně kým bych chtěl/a nebo naopak nechtěla být.
To je docela těžké, ale obdivuji Constance, že odolala nejen zlé mandale, ale i Pendergastovi, který se jí v pomatení smyslů pokusil přivést ke zlu.
5. Pokuste se v každém příběhu něco vyšvihnout, ať už je třeba i opravdu velmi špatný, najděte v něm alespoň jedno positivum.
Napínavý děj, který čtenáře nenechá ani na chvilku vydechnout.
6. A naopak najděte jedno negativum, ale pouze jedno, cílem je uvědomit si co vám na knize vadilo nejvíce, nemusí to být jen chyba v knize (spisovatelce), ale třeba i v chování postav.
Nedostatečně vysvětlení temné mandaly, která odkrývala temnotu duše. Možná je to jen tím, že se nezabývám tímto tématem, takže nevím ani základy o mandalách, ale moc jsem to nepochopila.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama