Východ Modrého měsíce - Simon R. Green

29. září 2011 v 12:30 | Zdenina |  Krátké recenze
Knihu Blue Moon Rising vyšla v originále v roce 1991 a autorem je Simon R. Green, u nás ji vydalo nakladatelství Polaris v roce 2000 pod názvem Východ Modrého měsíce.
Kniha patří do série Jestřáb a Rybářka, ale jejich jména byste zde hledali marně, tenhle příběh totiž minulým dílům ve městě Haven předchází, v kterých bylo několik odkazů na jejich minulost.

Tentokrát už nejde o městské, ale o klasické fantasy, i když ani to není přesné. Princ Rupert je sice hrdina, ale stejně ho nikdo neuznává a princezna Julie se rozhodně jako vznešená dáma moc nechová - umí skvěle zacházet s mečem a je drzá. V obou hlavních hrdinech jsou vidět povahy, které jednou budou mít jako Jestřáb a Isobel Rybářka.
.


Kniha vnesla do série nový vzduch a objasnila nám spoustu narážek z předcházejících dílů - třeba proč na ně nepůsobí kouzlo na změnu vzhledu - protože zažili vzestup divoké magie.
Nejsme ve špinavém Havenu, ale i v Lesním království se najde dost podvodníků, lží i intrik. Politika je holt stejně úplatná a nebezpečná jako všude jinde. Proto ji také Rupert nikdy nebude mít rád.
.
Děj byl velmi napínavý a hned na začátku začínáme zostra a to tehdy, když se Rupert dostává skrz Temný les až k dračímu doupěti a napětí nepovolí až do konce, takže se prostě nemáte čas nudit.
Jako obvykle se vše na počátku zdá jasné, ale až na konci odkrýváme pravdu a hlavního intrikáře, který celým dějem proplouvá a ovlivňuje všechny kolem.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama