Zaťukej na dvířka fantazie - Julie Nováková

11. srpna 2011 v 12:00 | Zdenina |  Recenze na povídky
Mikropovídka Zaťukej na dvířka fantazie napsala Julie Nováková a byla uveřejněna v časopisu XB-1 v čísle 6/2011 v rubrice domácí SF.
.
Sice krátká, ale moc povedená povídka odhalující mysl autistických dětí a že se nevyplácí chtít něčeho dosáhnout za každou cenu.
.
Povídka není příliš sci-fi, ale už více hororová. Je v ní uvedena spousta odborných termínů, ale nepřehlcují povídku, krásně popsány myšlenky a pocity, jen by mohla být delší, aby si čtenář mohl lépe vychutnat napjatou atmosféru.


...
...
Daniel je malý chlapec postižený těžkou formou autismu, takže nedokáže komunikovat či se zapojit do běžného života. Jeho matka ho vodí k doktoru Eriku Mayerovi, který vytvořil vlastní integrovanou psychoterapii a aplikuje jí právě na malém Danielovi.
Doktor se postupně dostává do chlapcovy mysli, ale Daniel se brání, dokonce poprvé řekne souvislou větu: "Nepouštějte je." Ale dr. Mayera to neodradí, je jako posedlý a chce za každou cenu nahlédnout do Danielovy mysli. Nakonec se mu to podaří, jenže tím otevřel bránu do jiných dimenzí a rozměrů, Danielova matka viděla všechnu tu hrůzu a musela to zastavit, proto zabila svého syna.
Nyní je zavřená v cele na psychiatrii a jen doufá, že všechny děti s autismem nejdou také brány, a pokud ano, tak že je nikdy nikdo nevypustí.
.
Publikováno i na mém osobním blogu - muj-svet-zdenina.blog.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 vestec vestec | Web | 13. ledna 2012 v 6:18 | Reagovat

Dobry clanek, hezky blog, podivas se na muj webik?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama