Letní dumání 6 - Fanatičtí fanoušci knih

28. srpna 2011 v 18:20 | Zdenina |  Popsané listy
U Abyss je projekt Letní dumání - http://abyss-mystery.blog.cz/1107/letni-dumani-aneb-je-cas-se-zamyslet, kdy zadává zajímavá téma a čtenáři se nad nimi zamýšlejí. Tentokrát jsem vybrala Fanatičtí fanoušci knih.

Fanoušci své oblíbené knihy milují, rádi je čtou stále dokola, vymýšlejí různé povídky a postavy se pro ně stávají nejbližšími lidmi... Kde je hranice mezi obyčejným a fanatickým fanouškem? Tahle mez je velmi tenká a snadno se kdokoliv může přehoupnout na druhou stranu, hlavně pokud se objeví opravdu vynikající sága, která nás provádí několik let.
.
Dnes knihám dodávají další rozměr filmová zpracování - zdařilá i méně povedená. To se hned měřítko fanoušků díl od dílu zvětšuje. Tak se snadno stane, že obvykle normální děti (či mládež) začnou "šílet" a chtějí mít oblečení a pomůcky jako hlavní hrdina, různé dekorační předměty od tužek, přes oblečení a tašky, až povlečení a celkovou výzdobu pokoje. To si hned prodejci mnou ruce a přemýšlejí, čím by fenomén ještě více vyždímali.
.
Já jsem naštěstí vždycky zůstala normální a tahle šílenství se mi úsměšně vyhnula. Jistě, četla jsem Conana, Stmívání, Harryho Pottera či Ferdu Maravence, viděla jsem i filmová zpracování různých sérii, ale to ještě neznamená, že se ze mě stane fanatik a budu chtít všechno co má fotku mého oblíbence.
Ano, mohu o sobě prohlásit, v tomto směru jsem normální.
Proč vstávat o půlnoci, abych se mačkala v knihkupectví mezi fanoušky, když si knihu mohu koupit následující den, kdy je klid?
Proč šílet, mačkat se a řvát na premiéře filmu či autogramiádě knihy či herců, když mohu jít v klidu do kina a vidět film či koupit si knihu a v poklidu žít bez podepsané knihou?
.
Jistě, fanouškové jsou potřeba, aby se knihy psaly a prodávaly, jinak by se na to autor asi vyprdnul. Ale nic se nemá přehánět a všeho s mírou.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama