Letní dumání 2 - Hodnocení knih

21. srpna 2011 v 11:09 | Zdenina |  Popsané listy
U Abyss je projekt Letní dumání - http://abyss-mystery.blog.cz/1107/letni-dumani-aneb-je-cas-se-zamyslet, kdy zadává zajímavá téma a čtenáři se nad nimi zamýšlejí. Tentokrát Hodnocení knih.Na otázku: Jak hodnotím knihy? je velmi těžká odpověď. Dost často se řídím city a dojmy z děje, něco mi prostě řekne, zda se mi kniha líbí nebo nikoliv. Někdy mám z knih smíšené pocity, něco se mi líbilo a něco zase ne. A v tom je právě zakopaný pes.
Nikdo nemůže prostě říct: "Mně se líbí fantasy literatura!", protože některé knihy se povedou a jiné zase se, každému se také líbí něco jiného.
.
Hodnocení je tedy hodně sugestivní a záleží jen na názorech nás samotných. Například kniha, kterou recenzéři označili za brak, se mně líbí a ráda se jí přečtu vícekrát.
.
A kdo by měl hodnotit knihy? Asi všichni, protože pokud čtete knihy, tak musíte mít nějaký názor. Pochopitelně ne každý umí psát dobré hodnocení, ale to už záleží na každém z nás.
Třeba jen, když doporučujeme knihu kamarádovi, tak ji vlastně i hodnotíme, proto to děláme všichni, i když i nevědomky.
.
Podle čeho hodnotím knihu, zda se mi líbila či nikoliv? Třeba jestli splnila mé očekávání, zda mě dějové linie a postavy zaujaly. Pak také čtivost a originálnost děje.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama