Letní dumání 1 - Sex v knihách, aneb když to hrdinové dělají...

21. srpna 2011 v 10:47 | Zdenina |  Popsané listy
U Abyss je projekt Letní dumání - http://abyss-mystery.blog.cz/1107/letni-dumani-aneb-je-cas-se-zamyslet, kdy zadává zajímavá téma a čtenáři se nad nimi zamýšlejí.


Sex v knihách mě osobně nevadí a nic proti němu nemám. Jen by se neměl objevovat v knihách pro malé děti, ale u mládeže (nad 12 let) bych to povolila bez problémů. Snažíme se je sice chránit, jenže oni jsou obvykle už daleko zkušenější než my dospěláci, takže bych to rozhodně nehrotila. ono se dneska všechno dost urychluje a ty děti ve věku 12-14 toho ví už stejně hodně, stačí se jen koukat na televizi či počítač, tak proč by si o tom nemohly přečíst? V knize to stejně většinou není napsáno tak naostro jako to vidí v telce. Já bych to asi nechala na rodičích, aby rozhodli, co je pro jejich děti vhodné a co ne.
.
Také záleží na žánru knih, například od červené knihovny se erotika doslova vyžaduje, ale ve fantasy? Podle mého, pokud tam budou lechtivé náznaky nebo erotika v přiměřené míře, tak to ději nemůže uškodit, ba naopak. Kniha tak dostane více na věrohodnosti a stane se mnohem bližší čtenáři.
Záleží však co od knihy očekáváte. Pokud hledáte odpočinkovou historickou četbu a lechtivými scénami, tak sáhnete po červené knihovně, jindy se ráda začtu do lechtivého fantasy, tak mám po ruce Petru Neomillnerovou. Přiznám se, že Anitu Blake jsem ještě nečetla, ale snad se k tomu jednou dostanu.
.
Mě osobně sex v knihách nevadí, ba naopak ho vítám, možná jsem oplzlá a chlípná, ale ráda se začtu do lechtivějších scén, kde se dozvím i to, co se děje pod peřinou, tedy pokud to postavy dělají v posteli. :-D
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Fanciful Fanciful | Web | 21. srpna 2011 v 10:51 | Reagovat

Naprosto souhlasím :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama