Krásná dcera lovce duchů - Christopher Barzak

4. srpna 2011 v 12:00 | Zdenina |  Recenze na povídky
Povídku Krásná dcera lovce duchů (v originále The Ghost Hunter´s Beautiful Daughter z roku 2009) napsal Christopher Barzak a byla publikována v časopisu Pevnost v čísle 6/2011. V tomto čísle to byla jediná povídka, druhé dílko byl komix.
.
Působivý příběh plný emocí a soucitu. Lovec sice říká, že myslí na dceru, ale přitom chce jen peníze. Sylvie trpí, protože se stále upíná k minulosti a mrtvé matce. Na konec se ale rozhodla jít dál a snaží se žít normální život bez duchů.

....
Sylvie je dcera lovce duchů a má dar vidět duchy. Otec jí bere sebou a ona duchy vždy najde. Sice je jediná, která duchy vidí, ale v její přítomnosti je mohou vidět i ostatní. Její otec je vyfotí a uvězní ve fotografii a uloží do alba. První fotka byla Sylviina matka, s kterou si Sylvie chodí povídat. Otec si na vyhánění duchů založil živnost, ale malá Sylvie mu pomáhá nerada. On věří, že těm duchům pomáhá jít dál, ale přitom je jen uvězňuje na fotografiích.
Jeden duch navštíví Sylvii duch, který se jí však dotkne a varuje jí, aby s otcem přestala lovit duchy, jinak se jemu či jí může něco stát.
Otec však Sylvii neposlouchal a vzal jí k paní Caldwellové, kde se vyskytuje duch nemluvněte. Sylvie velmi rychle nemluvně najde, dokonce si ho i pochová, přestože by měli být duchové nehmotní. Snaží se ho před otcem schovat, ale on ho nakonec vyfotí a děťátko je uvězněné na fotografii. Sylvie to už dál dělat nemůže, chce album spálit, ale otec jí nakonec zarazí. Ona však už duchy vyhledávat nebude, prostě bude žít normální život.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama