Harry Potter a princ dvojí krve - Joanne K. Rowlingová

13. července 2011 v 12:30 | Zdenina |  Krátké recenze
Knihu Harry Potter and the Half-Blood Prince napsala Joanne K. Rowlingová v roce 2005 a u nás vyšla v nakladatelství Albatros v roce 2005 pod názvem Harry Potter a princ dvojí krve.
Celá série má sedm dílů:
HP a Kámen mudrců, HP a tajemná komnata, HP a vězeň z Azkabanu, HP a ohnivý pohár, HP a fénixův řád, HP a princ dvojí krve, HP a relikvie smrti.
.
Harry Potter truchlí po mrtvém Siriusovi a nastupuje do šestého ročníku v Bradavicích, ve kterém bude excelovat v lektvarech, Draco má tajemství, Rona bude pronásledovat zamilovaná dívka a Hermiona si uvědomí, že k Ronovi něco cítí. Také se dozvídáme více z Voldemortovi minulosti a odkryjeme jeho tajemství. Závěr roku je však poznamenán zradou Snapa a smrtí Brumbála.
.

Kniha je jednou z nejtemnějších z celé série, vlastně se knihy "ztemňovaly" již od třetího dílu, ale závěrečné díly už mají prvky hororu a thrilleru, proto bych je moc nedoporučovala malým dětem, i když dnešní mládež je nejspíš zvyklá na děs a hrůzu, ale to jsem odbočila.
První díl byl pro děti, taková pohádka, ale postupně se odhaluje zlo, které dřímalo pod povrchem a Harry už nemusí vyhrát, jak se z počátku zdálo naprosto jasné.
Abych pravdu řekla, když jsem tuhle knihu četla poprvé, měla jsem již během čtení divný pocit a po smrti Brumbála jsem se už tak nějak smiřovala s tím, že Harry už nemusí vyhrát. Po pravdě jsem docela čekala, že se v posledním díle zabije s Voldemortem navzájem, ale naštěstí všechno je jinak.
.
Příběh mě během čtení naprosto pohltil a jen s obtížemi jsem se od něho odpoutávala a s tejně jsem ho zhltla za dva večery.
Brumbálova smrt mě dostala a rozhodně jsem si pobrečela, ve filmu to tak dobře nevytáhli, takže tam to není tak emotivní jako v knize.
.
Děj se nám pomalu ale jistě začíná uzavírat a vše se připravuje k velkému finály. Voldemort rozehrál svou hru o ovládnutí světa a Harry zjistil, jak jej zastavit, stačí najít viteály a zničit je. Pak už stačí zabít Voldemorta a vše je u konce, ale nic není, jak se na první pohled zdálo, ale o tom až v sedmém, závěrečném díle.
.
Publikováno i na mé osobní stránce: muj-svet-zdenina.blog.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama