Podnájemník - Hanuš Seiner

7. června 2011 v 23:08 | Zdenina |  Recenze na povídky
Povídku Podnájemník napsal Hanuš Seiner a byla publikována v časopisu XB-1 čísle 4/2011 v rubrice Domácí SF.
.
Příběh je to velmi smutný, ale zajímavý. Jen to není napsáno moc poutavě a je to dosti krátké. Kdyby se rozvinulo třeba to lynčování těch vědců, či jak podnájemník získával novou identitu a proč si vybral zrovna dům manželčiných rodičů. Je tu hodně otazníků, které příběh nezodpoví, ale zároveň zanechává mrazivý pocit tajemna a nevědomosti.
.
Četl se velmi snadno, přece jen byl skutečně hodně krátký, ale přesto to bylo napsáno poutavým způsobem, takže jsem si ji užila.

...
Asi před deseti lety otevřela skupina vědců další dimenze našeho časoprostoru a tím způsobili zkázu světa. Vše začalo nenápadně, když se pomalu rozpadaly nanočástice a výpočetní data se proměnila v prach. Pak však zmutovaly nemoce a počty rakovinových nádorů rychle narostl, žádné léky nezabírali.
Vědci, kteří to započali, byli buď zlynčováni davem, popraveni nebo spáchali sebevraždu. Jen jeden student, který se k projektu náhodně připletl, zmizel a všichni ho označili za hlavního viníka. On si změnil vzhled (prodělal plastické i genetické operace), měl nové doklady a začal nový život. Nastěhoval se jako podnájemník do domu rodičů jeho manželky, která používala dívčí jméno, aby se ochránila před davem. Nikdo ho nepoznal, snad možná jen ona, jeho žena, ale to se už nikdy nedozví, protože zemřela na rakovinu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama