Mezi orlem a vlkem - Pavel Urban

6. června 2011 v 9:22 | Zdenina |  Recenze na povídky
Povídku Mezi orlem a vlkem napsal Pavel Urban a byla publikována v časopisu XB-1 čísle 4/2011 v rubrice Domácí SF.
.
Jedná se o fantasy s nádechem dobrodružna, setkáváme se zde s hrdinným Scyldem, který putuje domů, ale je zavlečen do krvavého sporu mezi dvěma znepřátelenými rody. Musí bojovat o život a nakonec se zachová hrdinně a vrátí svobodu zvířatům.
.
Děj je rozhodně zajímavý, jen vy to asi chtělo více popisování, děj vás moc nevtáhne a určité scény trochu zanikají v porovnání s bojovými úseky a to je rozhodně škoda.
.
Přesto se mi povídka líbila, ale bylo to prostě jen hrdinný fantasy příběh, který sice nenadchne, ale ani nepromarní čas.


...
Scyld z kmene Gatů se vrací domů na sever a přijal místo vůdce ochrany u jedné karavany, která je však rozprášena divokým kmenem Vlčích muži. Přežil jedině on a podařilo se mu uprchnout. Setká se s Bresem, náčelníkem Orlích mužů. Nosí u sebe lebku praotce Orla, kterou získal první náčelník kmene a podmanil si tak orli, kteří jím musí sloužit. Stejným způsobem získali i Vlčí muži moc nad vlky.
Vlčí muži chystají útok na skály, kde sídlí Orlí muži. Oba kmeny spolu chtějí svést poslední bitvu, a přežít může jen jeden rod. Scyld se přidal k Orlím mužům a také se zapojí do bitvy. Má svůj kouzelný meč, který mu propůjčoval sílu a obratnost v boji.
.
Následující den Vlčí muži zaútočili a oba rody se střetly. Scyld bojoval a sekal kolem sebe a nakonec přežil. Oba národy byly mrtví, jen některá zvířata přežila, ale byla raněná.
Přežil i Bres, který sebral vlčí lebku a chtěl se stát pánem jak orlů, tak i vlků. Scyld věděl, že to není správně, pozvedl svůj meč a zabil ho. Obě zvířecí lebky pak navrátil orlům a vlkům, ti byli konečně volní a svobodní. Scyld si sbalil zásoby a pokračoval v cestě na sever.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama