Město utkané z pavučin - Julie Nováková

8. června 2011 v 0:15 | Zdenina |  Recenze na povídky
Povídku Město utkané z pavučin napsala Julie Nováková a je to příběh ze světa Šerosvitu, byla publikována v časopisu Pevnost v čísle 5/2011.
.
Příběh je dějově samostatný, ale zároveň souvisí s knihou Tajná kniha Šerosvitu, na které se Julie Nováková podílela s dalšími čtyřmi spisovatelkami.
.
Děj plynule odsýpal a je velmi dobře propracovaný. Jen se v něm čtenář může občas trošku ztrácet, hlavně pokud jako já ještě nečetl Tajnou knihu Šerosvitu, tak neví, co ho čeká. Přesto se mi povídka líbila a je napsaná velmi čtivě a zajímavě.

...
V Praze se na ulici objevil (jakoby se zhmotnil) muž v podivných šatech a s nožem v zádech, rukojeť nože byla jako ze slonoviny. Byl přivolán policista Karel Drobný, kterému na případu nedávalo nic smysl. Objevila se také inspektorka Sylvie Kadlecová z Interpolu s tím, že zavražděný zřejmě patřil do sekty skumrinů, kteří okrádají své členy.
Sylvie Kadlecová se ve skutečnosti jmenuje Arachné a patří do světa Šerosvitu, nyní zjišťuje, kdo zabil Mirana a musí dostat nůž ze slonoviny nazpět. Před několika stovkami let ho zhotovil člověk Jakub a dostal se tak do Šerosvitu, a tak nůž dokáže při dotyku cestovat ze světa do světa.
Arachné chtěla nůž vyměnit za kopii, ale Drobný jí nenechal ani na okamžik samotnou. Nevěří jí a všímá si jakéhosi svitu a pavučin kolem ní. Arachné cítí, že už je více člověk než přízrak ze Šerosvitu. Chtěla by zůstat ve světě lidí a být se svým lidským milencem Alešem, ale to bylo neslýchané.
Drobný zjistil, že Arachné není Kadlecová a chtěl jí zatknout, ale ona se pomocí nože přenesla před svědky do Šerosvitu, tam nůž předala podle příkazů Veluiovi, ale chce nůž pro sebe. To on zabil Mirana a nyní chce zabít i Arachné. Dojde k potyčce na spojovacích nitkách, až ho probodla nožem a oba se přenesli do světa lidí.
Drobný případ zabitého nožem ze slonoviny nikdy nevyřešil, ani nezjistil, kdo byla ta falešná Kadlecová, ale toužil po tom. Občas si myslí, že je blázen, když vidí na světě nějaké nitky, něco jako pavučiny. Arachné se vrátila do Šerosvitu s verzí, že Miran nůž ukradl, omylem se zabil, Veluilius chtěl nůž zachránit, ale zemřel a nůž byl zničen. Arachné nůž zahodila do nicota a přenesla se do světa lidí.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama